فرهنگ و هنر

همدان، از استان‌های پیشتاز در زمینه فرهنگی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه همدان جز اولین استان‌ها در تغییر رویه برگزاری جشنواره و مراسم‌های فرهنگی بود گفت: شروع بحران کرونا موجب توقف تولید محتوا در این استان نشد.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، احمدرضا احسانی دوشنبه، ۲۳ تیرماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: وضعیت جشنواره‌ها از ابتدای شیوع ویروس کرونا یعنی از اسفندماه سال گذشته تعطیل و به دنبال آن تمام مجتمع‌های فرهنگی و سینما‌ها نیز فعالیت خود را متوقف کردند.

وی ادامه داد: تعطیلی جامعه فرهنگی همدان موجب توقف تولید محتوای آن نشد و تمام جلسات و جشنواره‌ها صورت مجازی و آنلاین به خود گرفت.

احسانی با بیان اینکه ابتدای فعالیت مجازی جامعه فرهنگی همدان، کمیته فرهنگی فاصله‌گذاری اجتماعی راه اندازی شد عنوان کرد: این کمیته به تولید محتوا در زمینه فرهنگی پرداخت.

وی تصریح کرد: از ابتدای‌اسفندماه سال گذشته تا کنون، بیش از ۱۴۰۰ تولید محتوای فرهنگی بر محوریت سه موضوع اطلاع رسانی، هشدار و آموزش داشته‌ایم.

احسانی خاطرنشان کرد: در زمینه تولید محتوا به جرئت می‌توان گفت که یکی از استان‌های برتر در کشور بوده و مورد تجلیل وزارت خانه قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه از نیمه‌های اردیبهشت استان همدان برای اولین بار در کشور جشنواره ملی کاریکاتور را برگزار کرد افزود: این جشنواره با موضوع زندگی، کرونا و امید برگزار شد که بیش از ۲۷ استان در آن شرکت و ۵۰۰ اثر به تصویر کشیده شد.

احسانی توضیح داد: دومین جشنواره برگزار شده در این ایام، جشنواره شعر طنز در سطح ملی است که ۱۵۰ اثر در این مسابقه شرکت و ۸ مورد آن به عنوان آثار برتر انتخاب شدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان مطرح کرد: تمام این جشنواره‌ها با هدف فرهنگ سازی و پاسداری و سپاس از زحمات و ایثارگری کادر درمان برگزار شد.

احسانی از راه‌اندازی سامانه کارا در راستای خدمات دهی و تسهیلات برای افرادی که در جامعه فرهنگی فعالیت می‌کنند خبر داد و گفت: این سامانه از ۷ ماه گذشته با هدف اعطای وام ۱۲ درصدی و تسهیلات راه اندازی شده است.

وی افزود: صنوف فرهنگی امکان استفاده و ثبت نام در این سامانه را دارند که کارفرما‌ها می‌توانند برای وام ۸ میلیونی و اشخاص حقیقی دیگر برای وام ۶ میلیون تومانی اقدام کنند.

احسانی در پایان تصریح کرد: سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه طراوت و کاهش دغدغه‌های روحی افراد را برعهده دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن