اجتماعی

خم شدن کمر پارچه فروشان زیر سنگینی نبود نخ

رئیس اتحادیه پارچه فروشان همدان، نبود نخ را معضلی بزرگ برای پارچه فروشان دانست و گفت: ابهام در ارزهای اختصاص یافته به واردات نخ، سوالی بزرگ برای پارچه فروشان است که با وجود این موضوع همچنان با کمبود نخ مواجه هستیم.

جواد خانجانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با تاکید بر اینکه باید واردکنندگان نخ و همچنین سرانجام ارز اختصاص یافته برای تامین این کالا مشخص شود اظهار کرد: چادر ایرانی یکی از پارچه‌هایی بود که قرار بر حمایت از تولید آن شد اما در حال حاضر با کمبود نخ مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با وجود این مشکل بزرگ در اتحادیه پارچه فروشان، سازمان صمت باید پاسخگو باشد ادامه داد: بسیاری از تولیدی‌های پارچه به علت نبود نخ تعطیل و یا فعالیت تعداد دستگاه‌های آن کم شده است.

خانجانی تصریح کرد: قیمت انواع پارچه نسبت به چندماه گذشته، ۴۰ درصد افزایش یافته است و برخی از نخ‌ها باید برای تولید وارد کشور شوند.

وی خاطر نشان کرد: صنعت پارچه از نبود نخ آسیب زیادی دیده است به طوری که قیمت‌ها دچار نوسان شدید بوده و جایگزین پارچه‌ها برای فروش غیرممکن است.

خانجانی افزود: بسیاری از کارگاه‌های تولید نخ نیز در سایه‌ی بی مهری و عدم توجه سازمان‌های متولی ، با مشکل و کمبود سرمایه مواجه شدند.

رئیس اتحادیه پارچه فروشان همدان در پایان مطرح کرد: بیش از ۴۰ درصد از تولید‌های پارچه با توجه به بحران و نبود نخ آسیب دیده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن