اجتماعی

ابتلا ۶۱ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد به کرونا

مدیرکل کمیته امداد استان همدان از ابتلا ۶۱ نفر از افراد تحت پوشش این سازمان و فوت ۱۵ نفر از آنها از ابتدای شروع بحران کرونا خبر داد.

پیمان ترکمانه در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اعلام این خبر بیان کرد: یا توجه به آسیب‌پذیری قشر ضعیف جامعه که تحت پوشش کمیته امداد هستند، سازمان تسهیلات ویژه کرونا را برای آنها در نظر گرفت.

وی ادامه داد: اعطای وام کارگشایی و خوداشتغالی تا سقف ۸۰ میلیون تومان با بهره کم به افرادی که شیوع کرونا به مشاغل آنها آسیب زده بود، یکی از تسهیلات این سازمان به شمار می‌رود.

ترکمانه با اشاره به اینکه برخی از قشرهایی که تحت پوشش کمیته امداد نبودند نیز مورد توجه این سازمان قرار گرفتند تصریح کردید: اعطای مبلغی بلاعوض به برخی از اقشار از جمله دستفروشان،زباله‌گردها و خبرنگاران با حمایت بنیاد مستضعفان انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها نیز برای دریافت مبلغی بیش از ۸۰ میلیون تومان به بانک‌های مختلفی از سوی کمیته امداد برای دریافت وام معرفی شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان در پایان یادآورشد: اهدای پک‌های بهداشتی به تمام خانواده‌های تحت پوشش این سازمان از ابتدای شیوع کرونا شروع شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن