اجتماعی

مزاحمت دوست قدیمی، دردسرساز شد

رئیس پلیس فتا استان همدان از شناسایی و دستگیری فردی که برای یکی از شهروندان در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام مزاحمت ایجاد کرده و موجب هتک حیثیت وی شده بود، خبر داد.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در تشریح این خبر بیان کی : در پی شکایت خانم همدانی مبنی بر اینکه فردی ناشناس از طریق شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام با وی ارتباط برقرار کرده و با ارسال چند عکس از خانم ادعا کرده که به تصاویر خصوصی و خانوادگی وی دسترسی پیدا کرده است، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با بررسی مستندات ارائه شده توسط شاکیه و با انجام اقدامات فنی و پلیسی متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام محترم قضایی دستگیر کردند.

سرهنگ سرخوش نهاد ادامه داد: متهم که جوان 32 ساله و از همکلاسی های دوران دانشگاه شاکیه بود تعدادی از تصاویر را از طریق گروه همکلاسی های شاکیه در تلگرام و برخی تصاویر را نیز از طریق دوستان متهم به دست آورده بود در مواجهه با مدارک و مستندات موجود به جرم ارتکابی اقرار و انگیزه خود را مزاحمت برای شاکیه عنوان کرد.

وی مطرح کرد: کاربران در نظر داشته باشند ایجاد مزاحمت عمل پسندیده‌ای نیست و در فضای مجازی مجازات قانونی به همراه دارد لذا به‌هیچ ‌وجه در فضای مجازی به دنبال انتقام‌جویی و تهدید و اخاذی نباشید چراکه هویت‌های گمنام در فضای مجازی قابل‌شناسایی و تعقیب است.

سرهنگ سرخوش تصریح کرد: همچنین شهروندان در نظر داشته باشند اطلاعات خصوصی خود را به هیچ وجه در فضای مجازی منتشر نکنند و همواره سیاستهای حریم خصوصی را در این بستر رعایت کنند.

رئیس پلیس فتا استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند جهت مطالعه هشدارهای سایبری به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن