سلامت و پزشکی

الزام تمرین استفاده از ماسک توسط داوطلبین کنکورسراسری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان حضور والدین در محل آزمون سراسری را ممنوع و تمرین استفاده از ماسک به مدت 3 تا 4 ساعت به صورت مستمر برای داوطلبین را الزامی دانست.

‎ منوچهر کرمی در گفت وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به برگزاری کنکورسراسری از روز آینده تا یکم شهریورماه، عنوان کرد: با پیش رو بودن کنکورسراسری، رعایت نکات بهداشتی بیش از گذشته، الزامی و خطر کرونا بیشتر از قبل احساس می‌شود.

وی با تاکیدبراینکه تجمع والدین در محل آزمون خطرناک و ممنوع است، مطرح کرد: داوطلبین باید از حالا برای استفاده مسمتر ماسک به مدت 3 تا 4 ساعت تمرین داشته باشند تا در زمان آزمون، برای ثانیه‌ای از استفاده ماسک غافل نشوند.

کرمی با اشاره به کاهش شیب مبتلایان به کووید-19 و تعداد شهرستان‌های قرمز استان، گفت: درحال حاضر تنها 2 شهرستان بهار و تویسرکان قرمز است؛ لازم به ذکر است تاکنون 3 هزار و 460 نفر در استان به کرونا مبتلا شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان ادامه داد: تاکنون 448 نفر براثر ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند؛ همچنین درحال حاضر 383 نفر دربیمارستان ها بستری هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن