اقتصادی

نوید فرماندار به گوجه کاران اسدآبادی

فرماندار شهرستان اسدآباد از راه اندازی و آغاز فعالیت مجدد کارخانه رب این شهرستان در هفته دولت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین مجید درویشی اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته از طریق استاندار محترم و نماینده محترم شهرستان و فرمانداری اسدآباد با همکاری دادسرای محترم گرگان و مدیران محترم موسسه نور گرگان هماهنگی لازم بعمل آمده ودر جلسه امروز دراستانداری مقرر شد کارخانه رب مارال فروز فعالیت مجدد خود را از هفته دولت آغاز کند که با راه اندازی مجدد کارخانه رب شهرستان خرید گوجه تولید شده کشاورزان اسدآبادی توسط کارخانه فوق شتاب گرفته و در اولویت قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در همین راستا کشاورزان اسدآبادی آمادگی همکاری را با مدیران کارخانه داشته باشند یاد آور شد:در اوایل هفته دولت چون سنوات گذشته در اول شهریور با آغاز فعالیت کارخانه وخرید گوجه و ‌تولید رب امیدواریم دوباره شور و ‌نشاط در بین کشاورزان اسدآبادی دو چندان شود .

درویشی با اشاره به اینکه شهرستان اسدآباد یکی از قطب های مهم تولید گوجه فرنگی در استان همدان به شمار می رود و هر ساله بخش عمده ای از تولیدات کشاورزی این شهرستان به این محصول اختصاص دارد تصریح کرد:در سال جاری بیش از 1250 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان توسط کشاورزان زیر کشت گوجه فرنگی رفته که از این میزان سطح زیر کشت برداشت 70 هزار تن محصول پیش بینی می شود.

وی تعداد بهره برداران تولید گوجه فرنگی شهرستان را 850 نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 90 درصد اراضی کشت گوجه فرنگی اسدآباد مجهز به آبیاری بارانی است.

فرماندار اسدآباد در پایان از پیگیری مجدانه “استاندار محترم همدان ،مهندس پور مجاهد” معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری ،و نماینده محترم شهرستان ، مقامات قضایی و مسولین استانی و شهرستان تقدیر و قدردانی کرد.

گفتنی است ؛ شهرستان اسدآباد در استان همدان دارای رتبه اول تولید گوجه فرنگی است .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن