اقتصادی

تصویب لایحه تفریغ بودجه سال گذشته شهرداری ملایر


رئیس شورای شهر ملایر گفت: لایحه شهرداری ملایر با محوریت تفریغ بودجه سال 1398 در جلسه ای با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، پس از بحث و بررسی با مبلغ 959 میلیارد ریال مورد تصویب قرار گرفت، سهم عمرانی 346 میلیارد ریال و سهم جاری مبلغ 613 میلیارد ریال بوده است.


جلیل کولیوند در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: با توجه به افزایش حقوق و دستمزد و دیگر هزینه های جاری و حفظ و نگهداری ناوگان موتوری سهم بودجه جاری نسبت به عمرانی افزایش چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: تفریغ بودجه سال 1398 شهرداری ملایر با مبلغ 959 میلیارد ریال در بخش درآمدی و با مبلغ 956 میلیارد ریال در بخش هزینه ای مورد تأیید اعضای شورای شهر قرار گرفت.


کولیوند اظهارکرد: با توجه به بودجه پیشنهادی شهرداری در سال 98 به مبلغ 960 میلیارد ریال و تفریغ بودجه به مبلغ 959 میلیارد ریال، عملکرد بودجه ای مطلوب بوده و حدود صد در صد درآمد بودجه به مبلغ959 میلیارد ریال قابل قبول است.


رئیس شورای شهر ملایر خاطرنشان کرد: در بودجه سال 98 شهرداری سهم هر شهروند از بودجه حدود 4 میلیون و 800 هزار ریال برآورد شده که نشانگر آن است که بودجه سال گذشته به خوبی تدوین نشده و سرانه هر شهروند با استاندارد فاصله زیادی دارد.


وی افزود: اولویت های بودجه سال 98 تکمیل پروژه های نیمه کاره پارک کوهسار بام ملایر، تجاری 15 خرداد، احداث تجاری در انتهای قائم مقامی و توسعه فناوری و شهر هوشمند و … بوده است.
کولیوند با اشاره به اینکه ملایر به عنوان شهر جهانی انگور و مبل و منبت نامگذاری شده است، تصریح کرد: برای تحقق این امر باید زیرساخت های آن را مدنظر قرار داد و در بودجه سال پیش بینی شود، از سوی دیگر نبود نظام مناسب تشویق و تنبیه را از جمله علل انحرافات عملکرد تفریغ بودجه باید دانست

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن