اجتماعی

شستا ۶ پروژه بزرگ تولیدی را در استان همدان راه اندازی می کند

امروز همزمان با پنجمین روز از هفته دولت عملیات اجرایی مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی با ‏اعتبار ۳۲۷ میلیارد تومان درروستای کوسج خلیل بخش جوکار شهرستان ملایر با حضور ‏مدیرعامل شرکت شستا آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، ، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی بعد از ‏ظهر پنجشنبه 6 شهریور ماه در آئین کلنگ زنی گاوداری ۶ هزار رأسی در ملایر، با بیان اینکه در ‏جهت گیری کلان شستا تأمین ۱۰ درصد شیر مورد نیاز کشور را به عنوان یک محصول ‏استراتژیک در دستور کار داریم، افزود: با توجه به فاصله ای که بین سرانه مصرف شیر مردم ‏ایران با سایر کشورهای جهان وجود دارد، احداث ۱۵ پروژه در ابعاد گاوداری ۶ هزار رأسی ‏ملایر، را در سایر نقاط کشور کلید زده ایم.‏
محمد رضوانی فر اظهارکرد: در همین زمینه با توجه به موقعیت، ظرفیت ها و منابع طبیعی ‏موجود، ۵ پروژه را به همدان اختصاص داده ایم.

وی با تأکید بر اینکه در مناطق کم برخوردار و محروم باید این دست پروژه‌ها در زمان بندی ‏تعریف شده در اسرع وقت به بهره برداری برسند، افزود: ما پیمانکاران، نیروهای کار و پرنسل ‏مورد نیاز را از افراد بومی مناطق احداث پروژه انتخاب می کنیم.

رضوانی فر با تأکید بر اینکه صفر تا صد نیروهای متخصص و غیر متخصص از مناطق بومی ‏جذب می شوند، ادامه داد: از سوی دیگر ما مطالعاتی بر روی آمایش سرزمینی داشته ایم و متناسب ‏با استعدادهای هر منطفه، برای توسعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی برنامه ریزی می کنیم.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با بیان اینکه به همین سبب ۶ پروژه در استان ‏همدان تعریف کردیم، گفت: راه اندازی صنایع تبدیلی در ملایر در دستور کار بعدی ما قرار دارد.

در ادامه مدیرعامل شرکت هلدینگ صنایع عمومی تامین کلنگ زنی طرح گاوداری ۶ هزار رأسی ‏در ملایر را افتخاری بزرگ برای این شرکت دانست و گفت: این شرکت برای به ثمر رسیدن و ‏توسعه طرح های تولیدی و صنعتی در مناطق محروم اهتمام ویژه ای دارد.‏
هاشمی با اشاره به اینکه اعتبار پیش بینی شده برای احداث این پروژه عظیم 330 میلیارد تومان ‏است، افزود: 70 درصد آورده نقدی سهامدار و 30 درصد نیز از طریق منابع صندوق توسعه ملی ‏تأمین می شود، همچنین انتظار داریم استاندار همدان در راستای تأمین اعتبارات لازم از منابع مالی ‏که در اختیار دارد ما را در به ثمر رساندن این طرح یاری کند.

ملایر؛ نیازمند صنایع تبدیلی در حوزه دامپروری است

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه این شهرستان نیازمند راه اندازی ‏صنایع تبدیلی مرتبط با دامداری است، گفت: ما به کمک مسئولین ملایر بحث راه، آب و خاک و ‏سایر زیرساخت های لازم را برای شرکت شستا مهیا می کنیم تا در کنار این گاوداری ها، صنایع ‏تبدیلی را نیز راه اندازی کند.‏
حجت الاسلام احد آزادیخواه با اشاره به اینکه باید از امکانات و اراضی وسیع موجود در ملایر ‏برای راه اندازی طرح های تولیدی و صنعتی و سرمایه گذاری بهره برد، تأکید کرد: انتظار داریم ‏طرح گاوداری ۶ هزار رأسی ملایر هرچه سریعتر به نتیجه برسد و اهالی منطقه از آن منتفع شوند.

وی با بیان اینکه نیروهای کار باید از اهالی و خانواده های بومی این منطقه تأمین شود، اظهارکرد: ‏بدون تردید این پروژه بزرگ سبب رونق اشتغالزایی و توسعه منطقه می شود.

نماینده مردم ملایر با اشاره به اینکه پیش بینی می شود با اتمام این طرح برای 400 نفر اشتغالزایی ‏شود، گفت: اوصیا و انبیای ما به شغل شریف دامپروری اشتغال داشتند، با اتمام این طرح معیشت ‌‏400 خانوار تأمین شده و از بروز آسیب های اجتماعی جلوگیری می شود.‏
وی با بیان اینکه این طرح، یک کار انقلابی است، افزود: مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین ‏اجتماعی، از آن دست مدیران اجرائی است که با نگاه جهادی و کار شبانه روزی گام های مثبتی ‏در سطح کشور برداشته و این قابل تقدیر است.

خیزش ملایر برای رونق تولید و اشتغال

در ادامه فرماندار ویژه ملایر گفت: این مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی گاو شیری توسط شرکت ‏کشاورزی و دامپروری ملارد شیر شستا با سرمایه‌گذاری ۳۲۷ میلیارد تومان در بخش جوکار ‏واقع در اراضی روستای” کوسج‌خلیل” اجرا می‌شود.

قدرت الها ولدی ظرفیت تولید این مجتمع دامپروری ۳۶ هزار و ۵۰۰ تُن شیرخام و ۳۵۰ تُن گوشت ‏در سال است که پس از تکمیل و بهره‌برداری برای ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح بزرگ اقتصادی در کمتر از یک‌سال بهره‌برداری می‌شود بیان کرد: با ‏تکمیل و بهره‌برداری از مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی و دیگر طرح‌های حوزه دامداری، ملایر ‏به قطب دامپروری غرب کشور تبدیل می‌شود.

ولدی گفت: طبق تدوین برنامه سه ساله و سند راهبردی توسعه و برنامه عملیاتی استان با برش ‏شهرستان توسط استاندار همدان و با همت و همدلی مجموعه این

شهرستان، رشد خوبی را در ‏حوزه طرح‌های عمرانی و حجم سرمایه‌گذاری داشتیم و ملایر همواره ۴۰ درصد از ‏سرمایه‌گذاری‌های طرح‌های استان را در هفته دولت و دهه فجر به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: این در حالیست که هفته دولت امسال رقم سرمایه‌گذاری برای طرح‌های در دست اجرا ‏و یا افتتاح شده در این شهرستان ‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.‏
این مقام مسئول گفت: بر اساس سند راهبردی توسعه و چشم‌انداز سه ساله، سالانه باید ‌هزار و ۲۰۰ ‏تا ‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این شهرستان انجام شود که با اقدامات انجام شده ‏این رقم تا پایان امسال به حدود سه هزار میلیارد تومان می‌رسد.‏

۶ شهریور, ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن