اجتماعی

‏۱۴ پروژه تولیدی جهاد کشاورزی ملایر به بهره برداری رسید

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر با بیان اینکه در طول هفته دولت ۱۴ پروژه تولیدی در سطح ‏شهرستان ملایر گلنگ زنی و افتتاح شد، گفت: شاخص ترین این پروژه ها طرح احداث مجتمع ‏دامپروری شرکت ملارد شیر به همت شرکت شستا در روستای کوسج خلیل ملایر از توابع بخش ‏جوکار، با اعتبار ۳۳۰ میلیارد تومان بود.

مهدی میرباقری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اشاره به اینکه ظرفیت تولید این پروژه ‏‏۶۰۰۰ رأس گاو شیری است، افزود: میزان اشتغالزایی پیش بینی شده ۴۰۰ نفر بوده و میزان تولید شیر ‏خام سالانه ۳۶ هزار و ۵۰۰ لیتر و میزان تولید گوشت قرمز ۳۵۰ تن پیش بینی شده است.

وی به افتتاح ۵ پروژه آبیاری بارانی در طول هفته دولت امسال با حضور مسئولین استانی و شهرستانی ‏در روستاهای ده چانه، دهنوی علی آباد، ده شاکر و دهنو آورزمان، اشاره کرد و افزود: این طرح ها ‏برای ۱۶ نفر اشتغالزایی داشته است.

میرباقری از افتتاح پروژه گلخانه ” مریم دشتی” با طرح تولید سبزی و صیفی به مساحت ۲۰۰۰ متر ‏مربع، در روستای حرم آباد با اشغالزایی برای ۲ نفر و اعتبار ۷۶۶ میلیون تومان خبر داد و گفت: ‏پروژه ” صندوق زنان روستایی” نیز در روستای جیجان رود با اشتغالزایی برای ۵۳ نفر با اعتبار ۱۰۰ ‏میلیون تومان و پروژه ” صندوق زنان روستایی” در روستای گماسا با اشتغالزایی برای ۲۳ نفر با ‏اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان با حضور مسئولین به بهره برداری رسید.

وی به افتتاح ۲ پروژه ایستاده کردن باغات انگور در روستاهای افسریه و نمازگاه اشاره و خاطرنشان ‏کرد: مجموع اعتبار هزینه شده برای این طرح ها ۴۵۰ میلیون تومان بوده و متقاضیان از تسهیلات ‏اشتغال روستایی(کارا) استفاده کرده اند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر با اشاره به افتتاح طرح پرورش ماهی سرد آبی در روستای ازناو با ‏ظرفیت تولید سالانه ۵ میلیون قطعه، گفت: این طرح برای ۳ نفر اشتغالزایی داشته است.

میرباقری از افتتاح پروژه واحد تولید لواشک و ترشک در روستای جوراب با اشتغالزایی برای ۷ نفر با ‏اعتبار ۷۵۴ میلیون تومان و ظرفیت تولید هزار تُن در طول سال خبر داد و گفت: در هفت دولت امسال ‏پروژه واحد تصفیه و بسته بندی کشمش نیز در روستای جوراب با سرمایه گذاری کلی ۱۲ میلیارد ‏تومان و اشتغالزایی برای ۱۵ نفر به بهره برداری رسید.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه امسال در هفته دولت ۴۰ پروژه بخش آب، خاک و طرح فراز در ‏سطح این شهرستان به صورت متمرکز به بهره برداری رسید، گفت: این پروژه ها مربوط به بخش های ‏مرکزی، جوکار، زند و سامن بود.

میرباقری با اشاره به اینکه مبلغ کل این طرح ها ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است، ‏افزود: این طرح ها در مساحتی حدود ۷۴۴ هکتار اجرا شده و برای ۹۶ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده اند.‏
وی در مورد طرح فراز اجرا شده در سطح این شهرستان نیز اظهارکرد: در کل ملایر ۴۷ طرح در ‏باغاتی به مساحت ۶۸ هکتار با صرف اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان اجرا شده است.
‏۸ شهریور, ۱۳۹۹ ۰۱:۳۹ ب.ظ

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن