اجتماعی

کاهش 20 درصدي کشته شدگان انساني در تصادفات ملاير ‏


فرمانده انتظامي شهرستان ملاير از کاهش 20 درصدي کشته شدگان انساني در تصادفات در 6 ماهه ‏سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، با تلاش مجاهدانه پليس راهور این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد باقر سلگي در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: در راستاي جلوگيري از ‏بروز حوادث مرگبار در سوانح خودرویي با مجموعه اقدامات آگاه کننده، بازدارنده و هوشمندانه پليس ‏راهور ملایر، در 6 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ميزان تصادفات جرحي 26 ‏درصد، کشته شدگان انساني در تصادفات 20 درصد و تصادفات خسارتي 8 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اينکه در مجموع کل تصادفات شاهد 18 درصد کاهش انواع تصادفات فوتي، جرحي و ‏خسارتي هستيم، اظهارکرد: اميد است با رعايت و مشارکت بيشتر قوانين راهنمائي و رانندگي توسط ‏رانندگان و شهروندان بتوانيم زمينه نيل به بهترين سطح انضباط ترافيکي و امنيت براي رانندگان و ‏مسافران را در اين شهرستان شاهد باشيم.

سلگی در ادامه از دستگيري 8 سارق و کشف 9 فقره سرقت در اين شهرستان خبر داد و گفت: در ‏راستاي مبارزه با سارقان و مجرمان با انجام کار اطلاعاتي دقيق، 5 طرح ضربتي در سطح این ‏شهرستان اجرا شد.

وي افزود: در اين طرح، يک سارق منزل با 2 فقره سرقت، 2 سارق ساختمان هاي نيمه کاره با 4 فقره ‏سرقت، 2سارق مغازه با يک فقره سرقت، 2 سارق داخل خودرو با 2 فقره سرقت و يک سارق باطري ‏خودرو با يک فقره سرقت توسط ماموران کلانتري 11 شهدا و 12 پاسداران کشف شد.

فرمانده انتظامي ملاير با اشاره به اين که متهمان با تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شدند، از ‏شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک با پليس 110 تماس بگيرند و پيشنهادات ‏و انتقادات خود را در خصوص عملکرد پليس از طريق سامانه 197 در ميان بگذارند.

سلگی همچنین از کشف يک ميليارد ريال مرغ فاقد مجوز قانوني در ملاير خبر داد و افزود: ماموران ‏مبارزه با جرائم اقتصادي پليس آگاهي ملاير با کنترل محورهاي مواصلاتي منتهي به شهرستان در ‏ايست و بازرسي حرم آباد به يک دستگاه اسکانيا باري مشکوک شدند و ضمن هماهنگي با دستگاه ‏قضائي اين خودرو را جهت بررسي دقيق تر متوقف کردند.

اين مقام مسئول خاطرنشان کرد: در بازرسي به عمل آمده از اين خودرو توسط مامورين مقدار 5 هزار ‏و 750 کيلوگرم مرغ قاچاق و فاقد مجوز قانوني به ارزش يک ميليارد ريال کشف و ضبط و يک متهم ‏در اين خصوص با تشکيل پرونده تحويل مرجع قضائي شد.

فرمانده انتظامي ملاير تصریح کرد: برخورد قانوني و قاطعانه با قاچاق فرآورده هاي دامي و طيور با ‏جديت تمام در دستور کار ماموران پليس آگاهي شهرستان ملاير قرار دارد و از شهروندان انتظار داریم ‏هرگونه موارد مشابه و مظنون و مشکوک به تردد کالاي قاچاق را به مرکز فوريت هاي پليسي 110 ‏اطلاع دهند.‏

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن