اجتماعی

آوازه جهانی ملایر زیر چتر خوشه های زرین

ملایر یکی از مهمترین قطب های تولید انگور در کشور محسوب شده و در استان همدان رتبه اول ‏را در این زمینه داراست. کل مساحت باغات انگور استان همدان 21 هزار و 500 هکتار است که ‏‏50 درصد از کل این مساحت در شهرستان ملایر قرار دارد و 85 درصد رقم تولیدی انگور ملایر ‏شامل رقم کشمشی سفید بی دانه است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، ثبت انگور ملایر در آذر ماه سال 1397 به عنوان میراث ‏مهم کشاورزی جهان در سازمان جهانی فائو، موفقیتی بزرگ برای این شهرستان بود و سبب دل ‏گرمی باغداران شد.

میانگین برداشت سالانه انگور از کل باغات ملایر بیش از 240 هزار تن بوده و متوسط برداشت ‏در هر هکتار 24 تا 25 هزار تن است، عمده ارقام انگور تولید و برداشت شده در باغات ملایر ‏شامل کشمشی قرمز، فخری، عسگری، یاقوتی، صاحبی، میرزایی، خلیلی، شاهانی، ریش بابا و ‏انگور سیاه است.

آغاز برداشت خوشه های زرین در ” شهر جهانی انگور”


مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر از آغاز برداشت خوشه های انگور در ” شهر جهانی انگور” ‏خبر داد و گفت: برداشت انگور از حدود ۱۱ هزار هکتار تاکستان‌های این شهرستان همزمان با ‏نیمه دوم شهریور ماه آغاز شده است و تا پایان مهر ماه ادامه دارد.

سید مهدی میرباقری با بیان اینکه امسال به دلیل ریزش تگرگ و سرمازدگی بهاره، باغ‌های انگور ‏ملایر دچار خسارت شد و شاهد کاهش حدود ۳۰ درصدی تولید انگور هستیم، افزود: روستا‌های ‏انگور خیز ملایر در بخش مرکزی و زند شامل پیهان، مصلحان، مرویل، میشن و ۱۲ روستای دره ‏جوزان به دلیل بارندگی بهاره دچار خسارت شدند.

وی با اشاره به اینکه پیش ‌بینی می‌شود امسال بیش از ۲۰۰ هزار تن انگور از سطح تاکستان‌های ‏ملایر برداشت شود، اظهارکرد: مطابق هر ساله همزمان با برداشت این محصول، جشنواره ” ‏خوشه برتر انگور” در باغ نمونه داربستی غفاری در بیستم شهریور برگزار می‌ شود.

افزایش کیفیت محصول تاکستان ها با اجرای “طرح فراز”

یک باغدار نمونه ملایری با بیان اینکه طرح ” فراز” و داربستی کردن درختان مو، عملکرد و ‏کیفیت محصول تاکستان ها را افزایش می دهد، گفت: کاهش هزینه ها، راحتی و سهولت انجام ‏عملیات داشت و برداشت از دیگر مزایای این طرح است.

محمد غفاری افزود: اجرای طرح داربستی کردن باغ انگور کیفیت بالای محصول تولیدی، برداشت ‏سریع، افزایش تراکم در هکتار، سهولت برای نگهداری، مبازه با آفات و آبیاری آسان تر به همراه ‏دارد.

وی با بیان اینکه هرس به موقع در طرح فراز، مدیریتی راهبردی را برای باغ ایجاد می کند، ‏اظهارکرد: اینجانب دارای 4 هکتار باغ انگور هستم که در سال 80 با صرف 30 میلیون تومان 2 ‏هکتار آن را به صورت داربستی درآوردم و 2 هکتار دیگر آن به صورت خزنده است.

غفاری با اشاره به اینکه در سال 95 با عملکرد تولید 117 تن در هکتار به عنوان باغدار نمونه ‏کشوری معرفی شده است، خاطرنشان کرد: در این باغ 12 رقم انواع انگور تولید می شود.

وی با بیان اینکه بالای 95 درصد انگور این باغ از نوع انگور بی دانه سفید است، ادامه داد: کل ‏انگور برداشت شده ما تبدیل به کشمش تیزابی سلطانی و کشمش کالیفرنیایی می شود.

این باغدار نمونه کشور افزود: به طور میانگین ضریب تولید کشمش از انگور به این صورت است ‏که به ازای هر 3 کیلو انگور، یک کیلو کشمش تولید می شود.

معاون استاندار و فرماندار ملایر نیز با بیان اینکه در سطح این شهرستان 11 هزار هکتار باغ ‏انگور وجود دارد که 10 هزار هکتار آن باغ بارور است، گفت: در صورت اجراشدن طرح ‏داربستی و فراز در باغات انگور، کیفیت و میزان محصولات تولیدی آنها تا 3 برابر افزایش می ‏یابد.

قدرت الله ولدی یادآورشد: در برنامه 3 ساله توسعه ملایر مقرر شده است 650 هکتار از باغات ‏ملایر داربستی شود، البته این امر نیازمند صرف هزینه سنگینی است و تلاش می شود با تخصیص ‏اعتبارات دولتی کمک حال کشاورزان و باغداران باشیم.

ولدی با بیان اینکه 10 درصد از انگور برداشت شده در باغات ملایر در شیره پزی مصرف می ‏شود، ادامه داد: آئین شیره پزی سنتی در این شهرستان قدمت 500 ساله دارد.

آنچه به انگور ملایر آسیب می زند

یک کارشناس امور کشاورزی و یکی از شهروندان ملایر از روش غلط تولید و برداشت محصولات ‏باغی در ملایر گلایه و تأکید کرد: این نواقص باید توسط باغداران اصلاح شود.

مریم معتمد زاده با بیان اینکه باید در تولید انگور و برداشت آن از باغات و حمل آن به کارخانجات ‏تولید کشمش حتما از ابزارهای استاندارد استفاده شود، گفت: این موضوع روی کیفیت نهایی ‏محصول و قیمت تمام شده آن تأثیر مستقیم دارد.

وی توصیه کرد: باغداران ملایری باید در این زمینه آموزش های لازم را ببینند و در برداشت ‏انگور از سبدهای مخصوص حمل استفاده کنند تا کیفیت محصول افزایش یابد.

معتمد زاده با گلایه از افزایش بی رویه قیمت انگور و کشمش در ” شهر جهانی انگور” ، گفت: در ‏بسیاری مغازه ها انگور با قیمت هر کیلویی 10 تا 15 هزار تومان به فروش می رسد و قیمت ‏متوسط کشمش در ملایر بین 35 تا 40 هزار تومان است.

این شهروندان ملایری با بیان اینکه قطعاً برند شدن ملایر مزایایی فراوانی دارد اما از طرف دیگر ‏افزایش تصاعدی قیمت ها سبب شده خودِ مردم ملایر مزه شیرین انگور و کشمش را نچشند، ‏تصریح کرد: باید یک ساز و کار مناسب ایجاد شود و نرخ گذاری ها چارچوب خاصی داشته باشد ‏تا همه بتوانند از این محصول باغی استفاده کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن