اجتماعی

توزیع 2200 بسته مهر تحصیلی در بین دانش آموزان نیازمند

معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه ملایر گفت: 2200 بسته نوشت ‌افزار در قالب طرح ” ‏مهر تحصیلی” از محل عواید موقوفه شادوران سیف‌الدوله تهیه شده است که بین دانش‌آموزان بی ‏‏‌بضاعت این شهرستان توزیع می ‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حمیدرضا نوروزی در جمع ‏خبرنگاران، افزود: ارزش هر بسته مهر تحصیلی ۳۰۰ هزار تومان است که در مجموع حدود ۶۶۰ ‏میلیون تومان برای تهیه این تعداد نوشت‌افزار از محل نیت واقف هزینه شده است.

وی اظهارکرد: این تعداد بسته‌های مهر تحصیلی بین دانش ‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد امام ‏خمینی(ره)، بهزیستی، انجمن حمایت از زندانیان و جامعه معلولان در سه منطقه آموزش و پرورش ‏ملایر، جوکار و سامن توزیع می‌شود.

معاون فرهنگی اداره اوقاف ملایر بیان کرد: مقرر شد این نهادها لیست جامعی از دانش‌آموزان ‏نیازمند خود را به ما ارائه دهند تا پس از پالایش در اختیار سه منطقه آموزش و پرورش ملایر ‏قرار گیرد و از هفته آینده بسته‌ها به تفکیک بین دانش‌آموزان توزیع شود.

نوروزی با بیان اینکه ملایر بیشترین میزان تهیه و توزیع بسته‌های مهرتحصیلی را در سطح استان ‏دارد، افزود: سال گذشته نیز سه هزار بسته مهر تحصیلی از محل عواید موقوفه شادوران سیف ‏‏‌الدوله تهیه و در اختیار دانش ‌آموزان نیازمندان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: امسال با شیوع ویروس کرونا نحوه کمک‌ها متفاوت شده است و طبق ‏مجوزهایی که از سازمان اوقاف و امور خیریه اخذ کردیم، برای نخستین بار از منابع مدارس ‏موقوفه چون مدرسه نمونه سیفیه، مبلغی برای تعمیر و تجهیز سایر مدارس شهرستان همزمان با ‏آغاز سال‌تحصیلی جدید هزینه شد.

معاون فرهنگی اداره اوقاف ملایر افزود: در این راستا ۳۵۰ میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز ‏مدارس در سه منطقه آموزشی این شهرستان هزینه شد و تعمیر و تجهیز هم اکنون در دست اجرا ‏است.

نوروزی پرداخت بخش قابل توجهی از هزینه کتاب درسی حدود ۷۰۰ دانش‌آموز بی‌بضاعت از ‏محل عواید موقوفه شادوران سیف‌الدوله برای سه منطقه آموزشی ملایر، جوکار و سامن را از ‏دیگر اقدامات این نهاد در سال‌تحصیلی جدید و کمک به خانواده‌های آسیب ‌دیده از کرونا عنوان ‏کرد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن