فرهنگ و هنر

اضافه شدن یک سالن جدید به سینما بهمن ملایرمدیر سینما بهمن ملایر از اضافه شدن یک سالن جدید به این سینما خبر داد و گفت: امسال با هدف ‏بهترشدن فضای داخلی سینما و ارائه خدمات بیشتر به علاقمندان به هنر هفتم یک سری تغییرات و ‏تحولات داخلی ایجاد کردیم.

مهدی بیات در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین در این رابطه افزود: چون مکان دیگری ‏برای اضافه کردن سالن شماره (2) نداشتیم بنابراین در حد بضاعت مان مساحت 40 مترمربع از ‏لابی سینما را به این امر اختصاص دادیم و در این سالن جدید 26 صندلی قرار گرفته است.‏
وی با بیان اینکه با این عمل، مغازه و کافی شاپ سینما حذف و به لابی اضافه شد، ادامه داد: از ‏سوی دیگر فضای لابی قبلی، قدیمی بود که در تغییر و تحولات جدید، فضایی مدرن تر و جذاب تر ‏برای مخاطبان ایجاد شده است.

بیات با اشاره به اینکه این پروژه حدود 200 میلیون تومان هزینه در برداشته است، اظهارکرد: ‏سرمایه گذار بخش خصوصی طبق توافق به عمل آمده با ” موسسه بهمن سبز” این رقم را هزینه ‏کرد که توسط ” موسسه بهمن سبز” طبق قرارداد فیما بین، تسویه می شود.

مدیر سینما بهمن ملایر در رابطه با قیمت جدید بلیط سینما، افزود: طبق تعرفه وزارت فرهنگ و ‏ارشاد اسلامی تعرفه ما 12 هزار تومان بلیط تمام بها و 6 هزار تومان قیمت بلیط نیم بهاست.

بیات خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط بد اقتصاد جامعه و برای رفاه حال علاقمندان قیمت بلیط ‏فعلا در سینما بهمن از شنبه تا چهارشنبه نیم بها و در روزهای پنج شنبه و جمعه به صورت تمام ‏بها محاسبه می شود.

ضدعفونی هر ساعته ” سینما بهمن” و رعایت پروتکل های بهداشتی

مدیر سینما بهمن ملایر در بخش دیگری از سخنان خود یادآورشد: بحران ویروس کرونا طی ماه ‏های گذشته چند صد میلیارد تومان به به سینماهای سراسر کشور خسارت وارد کرده و سبب تعدیل ‏نیروها شده است.

وی گفت: ما نیز از این امر مستثنی نبودیم و فعلاً تنها با 3 نیرو به فعالیت مشغولیم و از آنجا که ‏درآمدی نداشتیم قرارداد تعدادی از نیروها تمدید نشد که امیدواریم با شروع فعالیت و بازگشت رونق ‏گذشته نیروها به کار بازگردند.

بیات با تأکید بر اینکه علاقمندان به هنر هفتم با خیال راحت به سینما بهمن بیایند و فیلم مورد علاقه ‏خود را به تماشا بنشینند، ادامه داد: تمام اکران ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی صورت می ‏گیرد.

وی با بیان اینکه ما به عنوان عوامل اجرائی 24 ساعت داخل این فضا هستیم بنابراین رعایت ‏مسائل بهداشتی و ضدعفونی کردن هر ساعته محیط در اولویت کاریمان قرار دارند، گفت: تأمین ‏سلامت مخاطبان برای ما بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل هر سانس را حداقل 2.5 ساعت ‏قرار داده و بین هر سانس یک ساعت زمان خالی است که ما در آن فرصت به ضدعفونی کردن ‏کامل فضای داخل سینما می پردازیم.

مدیر سینما بهمن ملایر اظهارکرد: مراجعه کنندگان و تماشاچیان حتما باید در بدو ورود به سینما ‏ماسک داشته باشند و در طول تماشای فیلم هم ماسک روی صورتشان باشد، اگر فردی به هر دلیل ‏ماسک نداشت، ما در اختیارش قرار می دهیم.

بیات از ممنوع بودن ورود هرگونه تنقلات از خارج از سینما به داخل خبر داد و گفت: مشخص ‏نیست تنقلات خریداری شده از خارج سینما بهداشتی باشد یا نه، به همین دلیل افراد باید از بوفه ‏داخل سینما خرید کنند زیرا روزانه چندین بار اقلام آن ضدعفونی می شود.

وی با تأکید بر اینکه فضای داخل سینما بهمن ملایر کاملاً سالم، بهداشتی و ضدعفونی شده است، ‏افزود: تماشاچیان اطمینان داشته باشند در این فضا دچار مشکل نخواهند شد.

از ” سینما” غافل نشوید

مدیر سینما بهمن ملایر با بیان اینکه در عصر حاضر ” سینما ” به عنوان یک ابزار فرهنگی ‏تأثیرگذار می تواند به استحکام بنیان خانواده ها کمک کرده و سبب شود اعضای خانواده ها در ‏کنار هم جمع شوند و ساعات خوشی داشته باشند، خاطرنشان کرد: سینما ابزار مهمی برای آموزش ‏و انتقال مفاهیم کلیدی به افراد جامعه است.

بیات بر لزوم حمایت همه جانبه مسئولان ذیربط از سینماگران تأکید کرد و افزود: ” هنر هفتم” قادر ‏است پیچیده ترین و تأثیرگذارترین آموزش ها را در قالب یک فیلم به مخاطب انتقال دهند، بنابراین ‏نباید از آن غافل شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن