اجتماعی

همدان رکورددار کج سلیقه گی در نمای شهری

گفته می شود نیاز به زیبایی، از ناشناخته ترین نیازها می باشد. آبراهام مازلو در این مورد می گوید: این نیاز در بعضی افراد وجود دارد. این گونه افراد با دیدن زشتی (به طریقی خاص) بیمار می شوند و با قرار گرفتن در محیطی زیبا بهبود می یابند این حالت تقریباً به طور عام در کودکان سالم دیده می شود.
حالا به راحتی می توان گفت فضای شهری می تواند مردم را جذب یا دفع کند و هر چیز غیر لازمی می تواند از کیفیت فضای شهری بکاهد به همین دلیل است که در هر شهری سازمانی با عنوان سازمان سیما منظر و فضای سبز وجود دارد
اما متاسفانه در شهر همدان گویی مدیران این بخش مهم شهری با وظایف ذاتی سازمان خود آشنا نیستند چرا که مدتهاست در هر نقطه شهر با داربست های فلزی بی قواره و زنگ زده روبه رو می شویم که منظر زیبای شهری را به هم ریخته است.
در بسیاری از شهرها تبلیغات با داربست به طور کلی منسوخ و یا ممنوع شده است اما از آنجایی که مدیران همدان تمایل بسیاری برای بازگشت به عقب دارند در این شهر همچنان داربست های زشت و بی قواره در هر محلی که خودشان دلشان بخواهد برپا و نصب می کنند.
در تازه ترین این شاهکارها کج سلیقه‌گی شهرداری منطقه یک، بدون در نظر گرفتن معیارهای مناسب جهت درج بنرهای خود و با چشم پوشی سازمان سیما و منظر اقدام به نصب تعداد زیادی داربست در سطح شهر کرده است.
داربست هایی که برخی از آنها دقیقا در زیر تابلوهای تبلیغاتی نصب شده و زیبایی بصری شهر را در هم شکسته است.
البته ذکر این نکته که ترکیب رنگ و طراحی بنرها هیچ ارتباطی با ایام محرم نداشته اند خود موضوع دیگری است که می توان به آن پرداخت.
باید دید سازمان عریض و طویل سیما، منظر و فضای سبز شهرداری همدان با چه استدلال و منطقی اجازه می دهد این تعداد داربست فضای دید عمومی شهر را مخدوش کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن