اجتماعی

اجراي مقتدرانه طرح ارتقای امنيت اجتماعي در ملاير

فرمانده انتظامي شهرستان ملاير از دستگيري 8 توزيع کننده مواد مخدر و دستگيري 6 سارق در ‏نتيجه اجراي مقتدرانه طرح ارتقای امنيت اجتماعي پليس در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد باقر سلگي در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: با اجراي متوالي ‏طرح ارتقای امنيت اجتماعي در نقاط مختلف و مورد نظر پليس که با هدف نا امن کردن محلات ‏جرم خيز براي مخلان نظم و امنيت، پاکسازي نقاط آلوده به توزيع مواد مخدر، افزايش انضباط ‏ترافيکي و ارتقای احساس امنيت در بين شهروندان انجام مي شود، يگان هاي انتظامي، اجرائي و ‏ستادي ملاير با بهره گيري از توان و کليه امکانات موجود طي هماهنگي با دستگاه قضائي مرحله ‏ديگري از طرح را در يکي از نقاط حاشيه شهر ملاير به اجرا در آوردند.

وي با اشاره به اينکه در اجراي اين طرح تعداد 8 معتاد متجاهر و توزيع کننده مواد مخدر دستگير ‏و مقدار 31 گرم هروئين، شيشه و سوخته ترياک به همراه يک حقه وافور و 8 عدد پايپ کشف شد، ‏اظهارکرد: در اجراي اين طرح تعداد 6 نفر سارق موتورسيکلت و قطعات داخل خودرو دستگير و ‏اموال مسروقه اي شامل لوازم نجاري، مدارک و اوراق هويتي ، لوازم برقي، قطعات داخل خودرو ‏به همراه تعدادي سلاح سرد و قمه کشف و تعداد 6 دستگاه وسائط نقليه شامل خودرو و ‏موتورسيکلت مزاحم و متخلف توقيف و روانه پارکينگ شدند.

فرمانده انتظامي ملاير با تقدیر از همکاري دستگاه قضائي در راستای اجراي طرح هاي ارتقای ‏امنيت اجتماعي، از عموم شهروندان خواست تا هرگونه رفتار و حرکات مشکوک را بلافاصله با ‏مرکز فوريت هاي پليسي 110 در ميان گذاشته و حافظان نظم و امنيت را در برقراري نظم و امنيت ‏پايدار محيط زندگي و جامعه ياري کنند.

سلگی در ادامه از سازش بيش از 65 درصدي پرونده هاي مصالحه در مراکز مشاوره ملاير در ‏شش ماهه سال جاري خبر داد، و گفت: در راستاي نيل به حداکثر رضايتمندي شهروندان ملايري و ‏مراجعه کننده به مراکز مشاوره اين توفيق با تلاش تخصصي مشاوران مستقر در کلانتري هاي ‏شهري بدست آمد.

وی با بیان اینکه در همين ارتباط از بيش از 543 پرونده قضائي ارجاع شده به اين مراکز، بيش از ‏‏352 پرونده منجر به مصالحه شد، خاطرنشان کرد: رضايتمندي مردم مهمترين سرمايه اجتماعي ‏پليس است و در جهت نيل به اين هدف مهم در ابعاد مختلف ماموريتي پليس، تلاش حداکثري ‏سرلوحه کار قرار دارد.

فرمانده انتظامي ملاير همچنین از افزايش 69 درصدي کشف چوب قاچاق در 5 ماهه سالجاری در ‏مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در 5 ماهه سال جاری، 86 تن انواع چوب جنگلي ‏و باغي قاچاق توسط ماموران مبارزه با جرایم اقتصادي و يگان هاي اجرایي شهرستان ملایر ‏کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 69 درصد افزایش داشته است.

سلگی اظهارکرد: با بررسي به عمل آمده از متهمان مشخص شد، که افراد فرصت طلب و قاچاقچي ‏درصدد بودند تا چوب هاي قاچاق را از مناطق غرب و جنوب غربي تهيه و به وسيله کاميون به ‏مناطق شمالي انتقال دهند که با هوشياري ماموران مبارزه با جرایم اقتصادي شناسایي و قبل از ‏انتقال محموله ها دستگير شدند.

فرمانده انتظامي ملاير با تقدير از دادستان عمومي و انقلاب در حمايت از پلیس، گفت: پليس بر ‏اساس قانون با هوشمندي و تمام توان از منابع طبيعي و ثروت هاي خدادادي اين خطه زرخيز ‏حراست خواهد کرد و از عموم شهروندان نيز درخواست داريم در صورت مشاهده هرگونه موارد ‏مشکوک مراتب را به مرکز فوريت هاي پلیسی 110 اطلاع دهند.‏

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن