فرهنگ و هنر

113 گلزار شهدای ملایر ساماندهی شده است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثاراگران ملایر با بیان اینکه این شهرستان 1100 شهید والامقام را در طول دفاع مقدس تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی و میهن عزیزمان کرده است، گفت: 113 گلزار شهدا در سطح شهرستان وجود دارد.

محمد ابراهیم مرادی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس افزود: از این تعداد 9 گلزار شهری و 104 گلزار روستائی هستند که همگی ساماندهی شده و تنها تعدادی از آنها نیازمند مرمت است.

وی با اشاره به اینکه جلسات مربوطه در زمینه نگهداری و مرمت گلزارهای شهدا با حضور معاونین فرماندار برگزار شده و اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفته است، به وجود 2000 جانباز با درصدهای مختلف بین 5 تا 70 درصد در این شهرستان، اشاره و اظهارکرد: تعداد آزادگان ما 112 نفر است.

مرادی با بیان اینکه امسال چهلمین ساگرد هفته دفاع مقدس است بنابراین برنامه های گرامیداشت این هفته در ملایر با حضور سردار مهدی ظفری، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان آغاز شده و درحال برگزاری است، افزود: از 3 خرداد ماه سرکشی از خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان را با حضور مسئولین شهرستان شروع کردیم و همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه از 3 خرداد ماه تاکنون با 100 خانواده ایثارگر دیدار داشتیم، خاطرنشان کرد: هفته آینده نیز مسابقات فوتبال چهارجانبه جام شهدای خلبان در ملایر برگزار می شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثاراگران ملایر با بیان اینکه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا مراسم خاصی برگزار نمی شود، اظهارکرد: عمده برنامه های ما در هفته دفاع مقدس معطوف به سرکشی از خانواده معظم ایثارگران و غبارروبی گلزار های شهدا و برپایی زیارت عاشورا و دعای توسل با همکاری سپاه با رعایت پروتکل های بهداشتی است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن