اجتماعی

ستاد استانی اجازه تعطیلی مدارس را ندارد

دبیر هماهنگی ستاد مدیریت کرونا استان همدان نحوه فعالیت مدارس در پیک سوم کرونا و شرایط قرمز استان در این زمینه را تابع دستورالعمل نحوه فعالیت مدارس در ستادملی مقابله با کروناویروس دانست.

مهرداد نادری فر در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به سخنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان مبنی براینکه بازگشایی مدارس در مقطعی که هنوز واکسن آنفلوانزا به دستمان نرسیده، نگرانی علوم پزشکی نسبت به شیوع کرونا را افزایش داده است، مطرح کرد: ستاد مقابله با کروناویروس استان، به تنهایی اجازه تصمیم گیری در رابطه باتعطیلی و یا ادامه فعالیت مدارس را ندارد؛ این ستاد موظف به اجرا و رعایت کامل دستورالعمل ملی بازگشایی مدارس در استان است.

وی با بیان اینکه مدارس به 3 شکل حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری در مناطق سفید، زرد و قرمز فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: دستورالعمل بازگشایی مدارس به طور شفاف شرایط کامل آموزش در مناطق و استان‌های قرمز، زرد و سفید را برای مدیران بازگو کرده است؛ از این رو ستاد استانی نیز موظف به اجرای کامل این شیوه نامه است.

نادری‌فر ادامه داد: درحال حاضر تنها منطقه سفید استان، شهرستان بهار بوده که آموزش به شکل حضوری در حال اجرا است؛ لازم به ذکر است، نظارت بر مدارس به شکل سختگیرانه‌ای وجود داشته و با مدیران بی توجه برخورد می‌شود

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن