اجتماعی

دوران دفاع مقدس به عنوان بخشی از هویت ایران اسلامی می‌درخشد

فرماندار ملایر با ادای احترام به روح بلند امام راحل عظیم الشان (ره) و شهدای والا مقام، دفاع مقدس را تبلور همدلی، خودباوری و از خود گذشتگی تمامی اقشار و گروه های مردمی در راه یک آرمان بلند انسانی و دینی دانست.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، قدرت الله ولدی عصر دوشنبه در رزمایش اقتدار چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در ملایر، افزود: دوران دفاع مقدس دورانی زرّین و سراسر افتخار است که به عنوان بخشی از هویت ایران اسلامی می‌درخشد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط ویدئویی با رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس، این دوران درخشان را همچون دانشگاه بزرگی در صحنه های مدیریت، کار جهادی و تلاش دانست و افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، دفاع مقدس ما یک دفاع مردمی بود و تمامی اقشار با تمامی امکانات خود در راه دفاع از ایران و ارزش های اسلامی به پا خواستند.

فرماندار ملایر با تاکید بر این مهم که امروز نیز راه دفاع و ایثار و شهادت ادامه دارد، اظهارکرد: تمام کسانی که با خلوص نیت و در راه آبادانی ایران اسلامی و اعتلای این آب و خاک تلاش می کنند، پیروان راستین آرمان ها و ارزش های شهدای والامقام دفاع مقدس هستند.

ولدی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس با حضور مبارزان و رزمندگان جان‌برکف مقابل کفر پیروز شد و امروز به برکت آن دوران مقتدرانه مقابل دشمنان ایستاده است.

وی به معاهده‌ها و عهدنامه‌های ننگین زمان قاجار و پهلوی و در نتیجه جدا شدن بخشی از ایران اشاره و بیان کرد: در هشت سال جنگ تحمیلی مقابل دنیا جنگیدیم تا ذره‌ای از خاک ایران به دست دشمنان نیفتد.

فرماندار ملایر دفاع مقدس را تبلور همدلی، خودباروی و از خودگذشتگی تمامی اقشار و گروه‌های مردمی در راه یک آرمان بلند انسانی و دینی دانست و اظهارکرد: امروز اقتدار ایران موجب بیداری کشورهای اسلامی و منطقه شده است و با وجود تهدیدها و تحریم‌ها خود را به در برابر ابرقدرت‌های جهان و دشمنان نشان داده است.

ولدی به نقش ارزنده سپاه، بسیج، ارتش و همراهی مردم به رهبری بی‌بدیل امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: سپاهیان و بسیجیان رشید ما در تمامی صحنه‌های دفاع مقدس با ایمان به خدا در کنار رزمندگان و مردم غیور ایران دشمنان را زمین‌گیر کردند.

وی با تاکید بر اینکه امروز نیز راه دفاع از آرمان‌ها و ایثار و شهادت ادامه دارد، افزود: در هشت سال دفاع مقدس همه مردم از پیر و جوان، از هر سن و گروهی پشت سر رزمندگان قرار گرفتند و ۴۴ درصد از شهدای ما با سن ۱۶ تا ۲۰ سال فرماندهی عملیات را برعهده داشتند.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه در دفاع مقدس ۲۱۳ هزار شهید، ۱۴۰ هزار جانباز و ۴۰ هزار آزاده را تقدیم انقلاب کردیم، گفت: در عرصه کنونی نیز شهدای بزرگ مدافعان حرم همچون سردار رشید اسلام “حاج قاسم سلیمانی” خون پاک خود را پای ولایت و دفاع از حریم نظام و انقلاب فدا کردند تا امروز در آرامش و امنیت زندگی کنیم.

ولدی با قدردانی از زحمات فرمانده سپاه ناحیه ملایر به ویژه در توزیع کمک‌های مومنانه از زمان شیوع ویروس کرونا، گفت: امروز نیز همانند دوران دفاع مقدس مردم با حمایت همه‌جانبه در کنار مسوولان و مدافعان سلامت ایستادند تا در این عرصه نیز با شکست ویروس کرونا پیروز باشیم.

وی خواستار رعایت سه اصل فاصله‌گذاری اجتماعی، پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک و شستن دست‌ها از سوی مردم شد و افزود: بدون شک با همراهی و کمک مردم می‌توانیم این ویروس را ریشه‌کن کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن