اجتماعی

کلاهبرداری رمال مجازی با بهانه گشایش بخت

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان از کلاهبرداری یک رمال به مبلغ ۱۶میلیون تومان در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در توضیح این خبر بیان کرد: در پی شکایت یک خانم ۲۵ ساله همدانی مبنی بر کلاهبرداری ۱۶میلیون تومانی یک‌ رمال و فالگیر از وی در شبکه اجتماعی تلگرام، پیگیری پرونده در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه و اظهارات شاکیه مشخص شد فرد یا افرادی با راه اندازی کانالی تحت عنوان فالگیری و دعانویسی در تلگرام و با ادعای گشایش بخت با آن‌ها ارتباط و پس از واریز وجه به حساب از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند.

سرهنگ سرخوش نهاد عنوان کرد: كارشناسان پلیس فتا با به كارگیری شگردهای فنی و پلیسی متهم را که فردی 35 ساله ساکن یکی از استان های همجوار بود شناسایی و پرونده جهت انجام مراحل قانونی به استان مربوطه ارسال شد.

رئیس پلیس فتا استان همدان در پایان به شهروندان توصیه کرد: متأسفانه مجرمان سایبری با سوءاستفاده از شرایط و مشکلات خانوادگی کاربران و به خصوص بانوان، برای خود دکان‌های مخفی دعانویسی و رمالی بازکرده‌اند و از این طریق پول‌های هنگفتی نیز به دست می‌آورند؛ که خانواده‌ها باید در این خصوص هوشیار بوده و به‌هیچ‌وجه به این افراد اعتماد نکنند و در صورت مشاهده صفحاتی با مضمون رمالی و دعانویسی می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن