اجتماعیاقتصادی

افزایش بی رویه نرخ بازار در فقدان وزیر” صمت”

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش بی رویه نرخ اجناس و کالاها در بازار و عدم نظارت دولت بر آن، گفت: شرایط بازار به گونه ای است که التهاب شدیدی در آن وجود دارد و قیمت کالا و اجناس در بازار مشخص نیست و روزانه تغییر می‌ کند.

حجت الاسلام احد آزادیخواه در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: متاسفانه وزارت صنعت معدن و تجارت چند ماهی است که بدون وزیر اداره می‌شود و آقای روحانی باید خیلی جدی‌تر، سریع‌تر و دقیق‌تر گزینه پیشنهادی وزارت صمت را به مجلس معرفی کرده و نمایندگان کارنامه و عملکردش را بررسی کنند.

وی به افزایش بی رویه قیمت کالاها اشاره و اظهارکرد: متاسفانه شاهد ضعف دستگاه‌های نظارتی در کنترل قیمت‌ اجناس هستیم و نرخ‌ها روزانه بالا می رود که دلیل اصلی آن فقدان وزیر صمت است.

آزادی خواه با بیان اینکه این مسئله ناشی از ضعف دستگاه‌های نظارتی در کنترل قیمت هاست، ادامه داد: در نبود وزیر قانونی در وزارت صمت هر روز بازار تلاطم بیشتری را شاهد هستیم، چنانکه طی چند روز گذشته گرانی در بازار خودرو و دیگر موارد مرتبط با وزارت صمت فشار روانی و مالی زیادی را به مردم تحمیل کرده است.

نماینده مردم ملایر با اشاره به اوضاع نابسامان بازار و گرانی‌های اخیر که ناشی از نبود یک مدیریت واحد و منسجم است، گفت: بازار و صنعت در نبود وزیر صمت دچار سرگردانی شده است.

آزادی خواه با بیان اینکه نبودن وزیر صمت در راس این وزارتخانه در عدم نظارت بر بازار و ایفای وظایف نسبت به کنترل قیمت‌ها محسوس است، افزود: باید بدانیم که وزارت صمت یکی از مهمترین وزارتخانه‌هایی است که باید در شرایط فعلی در میدان حضور داشته و بر قیمت‌ها کنترل و بازرسی داشته باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن