ورزشی

فاز نخست ورزشگاه 5 هزارنفری ” شهید روحیان ملایر” افتتاح شد

ظهر امروز آئین افتتاح فاز نخست ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری شهید روحیان ملایر با حضور جمشید ‏تقی زاده، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ورزش و جوانان، نماینده مردم ملایر در مجلس ‏شورای اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان استان و شماری از مسئولین اجرایی، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، این ورزشگاه با صرف ۲۱۶ میلیارد ریال اعتبار و در ‏زمینی به مساحت ۱۶ هزار مترمربع، در مجاورت مجموعه بام ملایر احداث شده و امروز فاز ‏نخست این پروژه افتتاح شد.

واگذاری سهام ۲ شرکت بزرگ فرهنگی – ورزشی کشور از طریق فرابورس

معاون امور حقوقی و مجلس وزیر ورزش و جوانان گفت: واگذاری سهام باشگاه‌های پرسپولیس و ‏استقلال و سپردن آن به دست مردم، بدون شک تحول شگرفی در بخش ورزش کشور به وجود ‏می‌آورد و از ۱۱ ماه گذشته مقدمات کار واگذاری شرکت‌های بزرگ پرسپولیس و استقلال آماده ‏شده و پاییز امسال سهام این ۲ شرکت بزرگ فرهنگی- ورزشی کشور از طریق فرابورس به مردم ‏واگذار می‌شود.

جمشید تقی‌زاده در آئین افتتاح مرحله نخست ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر از طریق ویدئو ‏کنفرانس با رییس جمهوری، افزود: مسئولیت واگذاری این ۲ شرکت فرهنگی – ورزشی مهم کشور ‏با عنایت رییس جمهوری و وزیر ورزش و جوانان به من واگذار شده است.

وی اظهارکرد: با حمایت مجلس لایحه شرح وظایف ورزش تصویب شد و برای تایید نهایی به ‏شورای نگهبان رفته است و پس از ۵۱ سال این زمینه فراهم شد.

تقی‌زاده بهره برداری همزمان حدود ۳۵۰ طرح ورزشی در سطح کشور را دستاورد بزرگ این ‏دولت دانست و گفت: سال ۹۲ کل طرح‌ها و اماکن ورزشی در بخش خصوصی، وزارتخانه‌های ‏دیگر، وزارت ورزش و جوانان و نهادهای دیگر ۲۲ هزار و ۵۰۰ طرح و امکان ورزشی بود اما ‏در حال حاضر این تعداد به ۶۱ هزار طرح رسیده است.

معاون امور حقوقی و مجلس وزیر ورزش و جوانان با اشاره به فعالیت ۳۵ هزار سمن در سطح ‏کشور ابراز امیدواری کرد: با فعالیت مجلس یازدهم که مجلسی انقلابی و برای جوان است، بتوانیم ‏در اعتبارات ۱۴۰۰ نقش ورزش را بیشتر از سال‌های گذشته ببینیم.

تقی‌زاده با اشاره به پیشنهاد و مطالبات مسئولان و نمایندگان ملایر مبنی بر اختصاص پنج زمین ‏چمن مصنوعی، از مدیرکل ورزش و جوانان خواستار شد: پیگیری‌های لازم انجام شود تا اگر ‏مقدمات در شهرستان آماده شود، آماده اجرای زمین‌های چمن مصنوعی هستیم.

وی تاکید کرد: با افتتاح مرحله نخست ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر به طور حتم هیات‌های ‏ورزشی و اداره ورزش و جوانان این شهر در این ورزشگاه اسکان داده شده و رفت و آمدها در ‏این مجموعه بیشتر شود.

معاون امور حقوقی و مجلس وزیر ورزش و جوانان از مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ‏ورزشی خواست: تکمیل این طرح با توجه به خواسته مسئولان این شهرستان، در مراحل بعدی مد ‏نظر قرار گیرد.

وی تاکید کرد: کمک می‌کنیم خواسته استاندار همدان مبنی بر تشکیل تیم دسته دوم فوتبال برای ‏ملایر در نظر گرفته شود و اگر این تیم فعال شد در آینده تکمیل این ورزشگاه نیز به نتیجه خواهد ‏رسید.

از مشکلات ورزشگاه نباید غافل شد

نماینده مردم ملایر در مجلس نیز با اشاره به توجه رئیس‌جمهور به این مجموعه، اظهار کرد: ‏ورزشگاه 5 هزارنفری ملایر با دستور شخص رئیس‌ جمهور افتتاح شد.

حجت الاسلام‌ و المسلمین احد آزادی‌خواه با بیان اینکه ملایر تبدیل به یک کارگاه توسعه‌ای و ‏اشتغال در زمینه‌های مختلف شده است، تأکید کرد: افتتاح فاز نخست مجموعه ورزشی را به فال ‏نیک گرفته اما نباید از ایرادات غافل ماند و برای رفع آن باید تلاش کرد.

وی با بیان اینکه ملایر سهمی از زمین‌های چمن روستایی ندارد، تأکید کرد: ۵ مرکز دهستان ‏موجود در این شهرستان زمینه لازم برای ایجاد زمین چمن مصنوعی را دارند.

ملایر صاحب یک تیم در لیگ دسته دو فوتبال کشور می شود

در ادامه استاندار همدان با بیان اینکه هر هفته پروژه‌های ملی در سطح کشور افتتاح می‌شود که این ‏هفته نوبت میراث فرهنگی و ورزش بود، گفت: ملایر یکی از شهرستان‌های بالنده در حوزه ‏اقتصادی، اشتغال و شهرستان‌های پیشتاز در امور مختلف است که در بسیاری از شاخص‌ها ‏رتبه‌های برتر کشوری را دارد.

سید سعید شاهرخی اظهارکرد: با توجه به افتتاح این ورزشگاه، به دنبال یک تیم برای حضو در ‏لیگ دسته دومی برای شهرستان هستیم تا جوانان سخت‌کوش ملایری شرایط پیشرفت را داشته ‏باشند.

شاهرخی تأکید کرد: تمام تلاشمان را کرده که در فصل آینده یک تیم از ملایر در لیگ دسته دو ‏فوتبال کشور از ملایر حضور داشته باشد و هر هفته اخبار فوتبال ملایر از رسانه ملی پخش شود.

فرماندار ملایر نیز با اشاره به اینکه این مجموعه ورزشی یکی از طرح‌های بزرگ شهرستان است ‏که امروز شاهد افتتاح فاز نخست آن هستیم، افزود: مسئولین وزارت ورزش و جوانان قول مساعد ‏داده‌اند که مابقی اعتبارات مورد نیاز این مجموعه جذب شده تا این ورزشگاه در فازهای بعدی ‏تکمیل شود.

قدرت الله ولدی با بیان اینکه امیدواریم این مجموعه از امروز فعالیت خود را آغاز کند و به ‌زودی ‏شاهد حضور تیم‌های لیگ دسته یک و لیگ برتر کشور در مجموعه باشیم، گفت: باید برای تکمیل ‏این ورزشگاه‌ همه کمک‌های لازم را انجام دهند تا در فازهای بعدی به سرانجام برسد و ورزشکاران ملایر از ‏زحمات انجام ‌شده در این مجموعه بهره‌مند شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن