اجتماعی

احداث ۳۷ باب منزل مسکونی برای مددجویان به همت بسیج سازندگی ملایر

فرمانده سپاه ناحیه ملایر گفت: سهمیه این شهرستان در بازسازی منزل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ۳۷ واحد احداثی و ۳۷ واحد تعمیر و مرمت است که توسط گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی انجام شده است.

سرهنگ پاسدار سید جواد حسینی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اشاره به سیل فروردین سال گذشته و خسارت منازل مسکونی بسیاری از مددجویان، افزود: در این راستا گروه‌های جهادی در قالب ۵۰ گروه برای ساخت، تعمیر و مرمت منازل مسکونی مددجویان بسیج شدند و تاکنون اقدامات خوبی در راستای محرومیت ‌زدایی انجام شده است.

وی اظهارکرد: علاوه بر اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی و افتتاح بسیاری از این طرح‌ها در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی توسط گروه‌های جهادی پایگاه محور در سطح روستاها و شهرهای ملایر صورت پذیرفته است.

حسینی به افتتاح کارگاه خیاطی در روستای حسین‌آباد ناظم با کمک بانوان این روستا اشاره و عنوان کرد: این طرح برای حدود ۱۵ نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

این مقام مسئول از تولید روزانه ۱۲ هزار عدد ماسک مکانیزه در جوکار خبر داد و گفت: این کارگاه توسط شرکت‌ دانش‌بنیان و با کمک گروه جهادی این شهر ایجاد شده و روزانه قادر به تولید ۱۲ هزار عدد ماسک است و برای ۱۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر بیان کرد: افتتاح کارگاه مرواربافی شهر ازندریان با اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر، توزیع ۴۰۰ بسته حمایتی و معیشتی بین خانواده‌های نیازمند بخش جوکار و افتتاح کارگاه میناکاری در روستای حسین‌آباد شاملو، در هفته دفاع مقدس رقم خورد.

حسینی یادآورشد: ارائه مشاوره تحصیلی، حقوقی، قضایی و ویزیت رایگان در حاشیه شهر، توزیع نوشت‌افزار در روستاهای محروم توسط گروه‌های جهادی، حوزه‌های خواهران و بسیج جامعه زنان از دیگر اقدامات سپاه ناحیه ملایر در هفته دفاع مقدس بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن