فرهنگ و هنر

بیش از یک‌ میلیارد تومان زکات در ملایر جمع‌ آوری شد

مدیر کمیته امداد ملایر از جمع‌آوری یک‌ میلیارد و 100 میلیون تومان زکات در سطح این شهرستان طی سال جاری خبر داد و گفت: زکات جمع‌ آوری شده توسط کمیته امداد در بین نیازمندان و حوزه‌های مختلف هزینه شده است.

تیمور کرمی ‌مقدم در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با بیان اینکه ملایر طی چند سال گذشته در حوزه جمع‌آوری زکات رتبه برتر را در استان همدان به خود اختصاص داده است، افزود: این زکات جمع‌آوری شده شامل زکات مستحبی، زکات فطریه، زکات محرومین و زکات پروژه بوده است.

وی با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری شده در محصولات مختلف از جمله انگور، گندم، جو و… بوده است، ادامه داد: زکات پروژه در محل روستاهایی که زکات در همان محل جمع‌آوری شده صرف ساخت پروژه های عام‌المنفعه و عمران و آبادانی آن منطقه می شود.

کرمی ‌مقدم از پیش‌بینی جمع‌آوری زکات در ملایر تا پایان امسال به حدود ۴ میلیارد تومان خبر داد و گفت: جمع‌آوری زکات با همکاری ستاد زکات و روحانیون در روستاها انجام می‌شود.

این مقام مسئول اعتمادسازی را یکی از راهکارهای افزایش پرداخت زکات عنوان و اظهارکرد: اگر اعتماد لازم درباره نحوه هزینه ‌کرد زکات در مردم ایجاد شود، علاوه بر ایجاد آرامش، پرداخت زکات افزایش پیدا می‌کند.

مدیر کمیته امداد ملایر پرداخت زکات محصولات را باعث برکت در محصول و اموال و زدودن چهره فقر از جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد: کمیته امداد زکات جمع ‌آوری شده را صرف امور مختلف از جمله حوزه معیشتی، درمان، پرداخت کمک هزینه تحصیلی و… برای نیازمندان می کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن