اجتماعی

دامپزشکان، مظلوم واقع شده‌اند

مدیر کل سازمان دامپزشکی استان همدان با اشاره به مناسبت روز دامپزشک گفت: در این جامعه با دید بیماری محور، دامپزشکان مظلوم واقع شده‌اند.

محمود رضا رسولی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، تصریح کرد: میزان حقوق دریافتی دامپزشکان با ارزش کاری آنها برابر نیست چرا که در این جامعه نگاه بیماری محور حاکم است و معمولا توجهی به عوامل پیشگیری نمی‌کنند.

وی ادامه داد: شغل دامپزشکی در حوزه سلامت یک حرفه تاثیرگزار بوده که می‌تواند نقش بسزایی در بهداشت و سلامت اقتصاد جامعه داشته باشد.

رسولی با اشاره به اینکه همدان در بخش امنیت غذایی حرف‌ اول را می‌زند عنوان کرد: کنترل بیماری‌های مشترک دام و انسان و کنترل مواد خام دامی در کشتارگاه‌ها از جمله موارد تاثیر گذار دامپزشکان است.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری تا کنون بیش از ۱۰۰۰ مورد بازدید از کشتارگاه‌ها و ۱۵ تن مواد خام دامی فاسد و غیرقابل مصرف توسط دامپزشکان کشف و معدوم شده است.

رسولی با بیان اینکه در این بازدیدها نیز بیش از ۵۰۰ فرد متخلف به مراجع قضایی معرفی شده‌اند افزود: در سطح استان ۴۵ کلینیک دام و طیور، ۴۵ مرکز دامپزشکی و ۵ آزمایشگاه فعالیت می‌کند.

مدیر کل سازمان دامپزشکی استان همدان در پایان یادآور شد: نبود دامپزشک در جامعه می‌تواند چرخه سلامت و امنیت غذایی افراد را به خطر اندازد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن