علمی و دانشگاهی

انعقاد تفاهم نامه همكاري بین گروه تحقیقاتی دانشگاه صنعتی مالزی و دانشگاه ملایر

رئیس دانشگاه ملایر از انعقاد تفاهم نامه همكاري علمی پژوهشي بین گروه تحقیقاتی ساخت پیشرفته دانشگاه صنعتی مالزی (UTM) و دانشگاه ملایر خبر داد.

دکتر خسرو سایوند در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: با توجه به پیشرفت های محققین دانشگاه ملایر در زمینه تکنولوژی ساخت افزایشی، چاپ سه بعدی و فرآوری های لیزری مواد در سال های اخیر، به پیشنهاد گروه تحقیقاتی ساخت پیشرفته دانشگاه صنعتی مالزی، تفاهم نامه همکاری علمی پژوهشي با دانشگاه ملایر منعقد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی مالزی، قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه فنی مهندسی کشور مالزی است که با عنوان UTM نیز شناخته می‌شود، افزود: دانشگاه UTM مالزی در بین 200 دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی معتبر QS قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه این تفاهم نامه با تلاش های دکتر محمود مرادی، دانشیار گروه مهندسی مکانیک دانشگاه ملایر، به سرانجام رسیده است، اظهارکرد: چارچوب این تفاهم نامه زمینه انجام و حمایت از طرح های پژوهشی مشترک در زمینه ساخت افزایشی، ارتقای فعالیت های تبادلاتی شامل دستاوردهای علمی و انتشارات مشترک، سمینارها، کنفرانس ها، آموزش، دوره های اینترشیپی دانشجویان و اساتید، و نظارت و راهنمایی پروژه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی فراهم می شود.

سایوند در ادامه از عقد تفاهم نامه همکاری پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر با پژوهشکده گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشکده گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر به امضای روسای دو پژوهشکده رسید.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا دکتر بهناز عطائیان، معاون پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر با ملاقات با دکتر علیرضا قاسم پور رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی و بازدید از امکانات این پژوهشکده به معرفی امکانات و توانمندی های پژوهشکده انگور و کشمش پرداخت.

رئیس دانشگاه ملایر افزود: در چارچوب این تفاهم نامه زمینه انجام طرح های پژوهشی مشترک و انجام آنالیزهای آزمایشگاهی به منظور شناسایی متابولیت های ثانویه و استخراج اقتصادی آنتی اکسیدان های انگور با تاکید بر ارقام بومی کشور فراهم می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن