اجتماعیسلامت و پزشکی

شرکت‌کنندگان در تجمعات، مجرم هستند

استاندار همدان از با تاکید بر اینکه شرکت‌کنندگان در تجمعات مختلف مجرم هستند و باید به دستگاه قضایی معرفی شوند گفت: بی توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرکت در تجمعات برخلاف قانون و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

به گزارش همدان‌آنلاین، سید سعید شاهرخی جمعه ۱۸ مهرماه در نشست خبری اصحاب رسانه مطرح کرد: در پیک اول و دوم موج کرونا استان همدان در عرصه رعایت پروتکل‌های بهداشتی سربلند بود و اما متاسفانه در پیک سوم کرونا میزان رعایت مردم ۳۰ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه تا کنون ۷۱۲ بیمار در مراکز درمانی بستری شده‌اند ادامه داد: با تمام قوا باید میزان ورودی به بیمارستان‌ها را کاهش دهیم چرا که اگر این پیک را نتوانیم کنترل کنیم کادر درمان خسته می‌شود.استاندار تصریح کرد: ویروس کرونا با همان شدت روزهای اول ادامه دارد اما آنچه که کاهش یافته است ترس مردم و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی خاطرنشان کرد: تاکید و هشدار جدی به مسئولان و فرمانداران دارم که همه باید در آماده باش کامل باشند و تا اطلاع ثانوی حق استفاده از مرخصی و یا رفتن یه ماموریت‌های غیرضروری را ندارند.

شاهرخی با اشاره به اینکه فرماندار هر شهرستان از امروز با اعلام محدودیت‌های جدید به مدت دو هفته فرصت دارند آمار ورودی به مراکز درمانی را کاهش دهند افزود: از تمام امکانات و قوای خود برای مهار افزایش آمار ابتلا به کار بگیرید.وی عنوان کرد: مسئولین موظف به اجرای تمام محدودیت‌های جدید هستند و تیم‌های بازرسی از امروز نظارت را شدیدتر خواهند کرد.

شاهرخی توضیح داد: با افراد متخلفی که درمقابل رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی توجه هستیم برای معرفی به دستگاه قضا مصمم هستیم.

وی با بیان اینکه کارکنان دولت در رعایت بهداشت باید الگوی مردم باشند یادآور شد: شهر همدان و ملایر و نهاوند شرایط ویژه‌ای دارند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن