سلامت و پزشکی

کمبود تخت‌های ICU در بیمارستان‌ها

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان از کمبود تخت‌های ICU و افزایش بیماران بدحال مبتلا به کووید-19 در بیمارستان‌ها خبرداد.

ابراهیم جلیلی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به آماده سازی بیمارستان ارتش در راستای ریکاوری بیماران مبتلا به کرونا، مطرح کرد: به‌دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کووید-19، درحال حاضر از پنل نخست برنامه‌ریزی‌های ستاد استانی عبور کرده و وارد مرحله دوم شده‌ایم؛ به همین منظور، با عدم پذیرش بیماران غیراورژانسی و لغو عمل‌های جراحی غیرضروری، ظرفیت بیمارستان‌ها را برای پذیرش و رسیدگی به مبتلایان بیشتر کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در ابتدای ورود کروناویروس با ارسال 7 دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان‌های استان، دغدغه کمبود این وسیله مهم پزشکی تاحدودی رفع شده بود، تاکید کرد: در صورت افزایش بیشتر مبتلایان، بدون شک بیمارستان‌ها ازجمله مرکز درمانی سینا و کبودرآهنگ مجددا با این مشکل مواجه خواهند شد.

جلیلی از کمبود تخت در اکثر بیمارستان‌ها خبرداد و افزود: روزهای نخستین شیوع این بیماری، 89 تخت‌ از سوی وزارتخانه مربوطه به بخش ICU استان اضافه شد و بیمارستان‌ها با مجموع 164 تخت در این بخش به بیماران خدمت رسانی می‌کردند؛ درحال حاضر با تشدید این بیماری و افزایش مبتلایان، با محدودیت‌های جدی تخت در این بخش مواجه هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان در رابطه با بیماری آنفولانزا نیز گفت: تاکنون موردی از ابتلا به آنفولانزا به دانشگاه علوم پزشکی گزارش نشده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن