اجتماعی

گشت های ویژه ” مقابله با کرونا” و بازدید از مراکز درمانی ملایر

امروز در سومین روز از اجرای گشت ها و بازرسی های مشترک ویژه ” طرح کرونایی” در ‏ملایر با حضور مسئول امور بانوان فرمانداری و مشاور فرماندار ملایر وکارشناس بهداشت محیط، در راستای بررسی روند اجرای پروتکل های بهداشتی از ‏تعدادی از داروخانه ها، آزمایشگاه ها، مطب های پزشکان عمومی، متخصص و دندانپزشکان و ‏تعدادی از آرایشگاه های زنانه سطح شهر بازدید به عمل آمد و در بحث رعایت دستورالعمل های ‏بهداشتی تذکرات لازم به آنها داده شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، دوشنبه 21 مهر ماه، مسئول امور بانوان فرمانداری ملایر ‏ضمن بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی واقع در اطراف پارک چمران، خیابان خیام و آرایشگاه ‏های واقع در خیابان شهید طلوعی و شهدا، نحوه عملکرد این اماکن را از نزدیک بررسی کرد و به ‏تعدادی از این واحدها که پروتکل ها را رعایت نکرده بودند، تذکرات لازم را ارائه داد.

در این گشت مشترک ” ویژه مقابله با کرونا” که با همراهی کارشناس بهداشت محیط صورت ‏گرفت، زهرا فراهانی به طور میدانی و از نزدیک از از داروخانه های سینا، می آبادی، اولیایی و ‏آزمایشگاه های سینا، شفا، دانش و آلفا، دندانپزشکی دکتر رضا جانجان و داندانسازی محمد حسین ‏جلیلی، درمانگاه شبانه روزی کسری، مطب دکتر مهتاب فیضیان و دکتر کریم میرزایی، آرایشگاه ‏های زنانه رها و سایه روشن، بازدید کرد.

وی به آزمایشگاه ها، داروخانه ها و آرایشگاه های زنانه و مطب پزشکان عمومی که از نظر ‏بهداشتی و رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، مشکل داشتند و ضعیف عمل کرده بودند، ‏تذکر داد.

فراهانی با اشاره به حاکم بودن شرایط حساس در این برهه زمانی، بر اهمیت فاصله گذاری ‏اجتماعی، زدن ماسک، استفاده از محلول های ضدعفونی کننده و جلوگیری از تجمع بیماران و ‏مراجعه کنندگان، تأکید کرد.

مسئول امور بانوان فرمانداری ملایر خطاب به واحدها و اماکن متخلف گفت: در مرحله اول بازدید ‏تذکرات و توصیه های لازم ارائه می شود اما در مراحل بعدی اگر همچنان پروتکل های بهداشتی ‏رعایت نشده باشد، واحد متخلف پلمب خواهد شد.

ظرفیت بیمارستان های ملایر در حال تکمیل

رئیس بیمارستان دکتر غرضی ملایر نیز امروز با بیان اینکه در موج سوم کرونا تعداد بیماران ‏بسیار بیشتر از موج دوم است، تأکید کرد: تنها راه نجات از کرونا رعایت موارد بهداشتی است.

دکتر محمد رضا توکلی با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان ها در حال تکمیل استف افزود: ۷۵ بیمار ‏کرونایی در بخش‌های مختلف بیمارستان دکتر غرضی بستری هستند که برخی شرایط وخیم دارند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به رسیدن فصل سرما و شیوع بیماری‌های فصلی تنفسی مشکلات در ‏مقابل کرونا بیشتر می‌شود، افزود: خواهشمندیم مردم همچون پیک اول و دوم همراهی و رعایت ‏بیشتری کنند تا شاهد کاهش شیوع این بیماری باشیم.

اصناف ملایر زیر ذره بین بازرسان

معاون اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر نیز از فعالیت یک هفته ای گشت های ویژه “طرح ‏کرونایی” در کنار گشت های مشترک و بازرسی و بازدید از اصناف مختلف سطح شهر با حضور ‏معاونین فرماندار، رئیس اماکن عمومی ملایر، اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف و نمایندگانی از ‏مرکز و شبکه بهداشت و درمان خبر داد.

عباس حسین آبادی افزود: در همین راستا در دو نوبت صبح و عصر از واحدهای صنفی خیابان ‏فخریه، خیام و کلیه پاساژهای سطح شهر و میادین میوه و تره بار بازرسی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بازرسی ها و گشت های ویژه ” طرح کرونایی” مربوط به نانوایی ها ‏و کلوچه پزی هاست که روزانه از ساعت 10.30 تا 13 با هماهنگی و همکاری فرمانداری، اماکن، ‏اداره صمت و اتاق اصناف انجام شده و در مرحله اول به متخلفین تذکر می دهیم و در مرحله بعد ‏اگر تخلف ادامه یافته باشد، در همان جا پلمب واحد صورت می گیرد.

حسین آبادی با اشاره به اینکه تا پایان هفته 5 اتحادیه را در دستور کار خود قرار داده ایم، ‏اظهارکرد: این اتحادیه ها مراجعه کنندگان فراوانی دارند همچون رستوران ها، آرایشگاه ها، نانوایی ‏ها و … به همین دلیل در اولویت کاری ما قرار گرفته اند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، ویروس ” هزار چهره” این روزها دچار جهش ژنتیکی شده ‏و در سایه بی تفاوتی مردم همچنان یکه تازی می کند و قربانی می گیرد.

در پیک سوم کرونا با هجمه عظیم این ویروس مواجه شده ایم، اما متأسفانه هنوز شمار قابل توجهی ‏از ملایری ها در خواب غفلت به سر می برند و توصیه های بهداشتی را رعایت نمی کنند که همین ‏امر سبب شده با افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر مواجه شویم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن