فرهنگ و هنر

جاودان مردان خاوه، روایتگر تاریخی فراموش شده

یک پژوهشگر در رابطه با کتاب تازه منتشر شده خود با نام جاودان مردان خاوه، گفت: این کتاب، حاصل تحقیقات و پژوهش‌های ۴ ساله پیرامون تاریخ معاصر خاوه و دلفان لرستان بوده است.

محمد مهدی آقاخانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با بیان اینکه این کتاب خاطرات و تاریخ شفاهی خاندانی مشهور در شمال لرستان، منطقه خاوه دلفان را برای نخستین‌بار بازگو می‌کند، مطرح کرد: این کتاب کاملترین کتابی است که در رابطه با این منطقه لرستان به چاپ رسیده است.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: ‌کتاب جاودان مردان خاوه و یا درآمدی بر یادمانده‌های خاندان چراغ‌خان فلک‌الدین، تاریخ شفاهی طایفه فلک‌الدین و شرح حال سرکرده‌ی طایفه است؛ این کتاب درجالی به چاپ رسید که اطلاعات بسیارمحدودی دراین رابطه وجود داشت.

.این پژوهشگر از چاپ کتاب دیگری در رابطه با تاریخ همدان در دوران مشروطه خبرداد و تصریح کرد: کتاب بعدی که درحال تصحیح و بازخوانی است، مربوط به خاطرات مردی همدانی است که در دوران مشروطه اثرگذار بوده است

.آقاخانی با اشاره به اینکه این کتاب نیر در نوع خود می‌تواند بینظیر باشد، اظهار کرد: این کتاب با استناد یادداشت و یادگاری های این فرد به انضمام دیگر اسناد جمع‌آوری شده، در آینده‌ای نزدیک به چاب خواهد رسید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن