اجتماعی

در بحث کرونا پلمب واحدهای صنفی متخلف ادامه دارد

فرماندار ملایر با بیان اینکه این شهرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، به ادامه داشتن روند ‏نظارت و بازرسی ها بر اماکن مختلف اشاره کرد و از پلمب بیش از ۴۰ واحد صنفی متخلف شامل ‏نانوایی ها، قنادی ها، بستنی فروشی ها، قهوه خانه ها و … خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، قدرت الله ولدی افزود: در همین رابطه 11 دست وسایط نقلیه ‏تاکسی و ون را توقیف کردیم که رعایت پروتکل ها را نداشتند و به بعضی از مطب های پزشکان ‏را تذکر جدی دادیم که بعد از عدم رعایت مرحله دوم حتماً پلمب می کنیم.

وی با تأکید بر اینکه همه جانه داریم تلاش می کنم تا وضعیت بستری ها و ورودی ها به بیمارستان ‏ها را کاهش دهیم، افزود: اما متأسفانه روند ابتلا در ملایر رو به افزاش است و همچنان وضعیت ‏قرمز داریم.

ولدی با اشاره به اینکه در شهرستان ملایر بالای 70 درصد از ماسک استفاده می کنند، افزود: ‏بازرسی ها و محددویت ها طبق دستور مجدد ستاد استانی و ملی ادامه دارد.

برگزاری مراسم عزا و عروسی ممنوع

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر نیز گفت: در ستاد شهرستانی مقابله و پیشگیری از کرونا ‏که با حضور اعضا برگزار شد، تأکید کردیم کلیه دستورات دادستانی و اختیارات واگذار شده به ‏ضابطین نیروی انتظامی، همان دستورات قبل از ماه محرم و صفر است.

مسلم سلگی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: در همین رابطه کلانتری ها، نیروی ‏انتظامی و سایر ارگان های مربوطه با برگزارکنندگان مراسم عزا و عروسی طبق قانون برخورد ‏می کنند و برگزاری چنین مراسمی خلاف قانون است چراکه سلامت شهروندان به خطر می افتد.

تشدید نظارت بر اصناف

در طرح تشدید نظارت بر اصناف و طرح الزام رعایت الزامات بهداشتی و تلاش برای مهار ‏ویروس کرونا، گشت مشترک بازرسی از واحدهای صنفی با محوریت فرمانداری به صورت ‏روزانه صورت می گیرد.

در این یکی از این گشت های مشترک بازرسی که با حضور کارشناس فرمانداری، بازرس اداره صمت و بازرس مرکز بهداشت صورت گرفت، به ۲ واحد صنفی متخلف ‏قصابی و طباخی اخطار پلمب داده شد.

طی این گشت مشترک بازرسی از قصابی ها، میوه فروشی، آرایشگاه های مردانه، طباخی، ‏سوپرماکت ها، سیگار قلیان فروشی بازدید به عمل آمد.

همچنین پیرو طرح تشدید نظارت بر اصناف، اماکن عمومی و واحدهای صنفی، گشت مشترک ‏فرمانداری ویژه ملایر، مرکز بهداشت و خبرنگاران از تعدادی از داروخانه ها و مطب های ‏پزشکان متخصص در سطح شهر بازرسی به عمل آمد، در این بازرسی تذکرات لازم در راستای ‏رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نوبت دهی ساعتی ارائه شد.

پلمپ به دلیل گرانفروشی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی

در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا، طی گشت ‏مشترک بازرسی از واحدهای صنفی و فروشگاه های این شهر با محوریت فرمانداری ویژه ملایر، ‏‏3 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و پلمب شدند.

در این بازرسی ها و طرح تشدید نظارت بر اصناف، برای یک واحد صنفی نیز به دلیل عدم ‏رعایت پروتکل های بهداشتی، اخطار کتبی و جریمه نقدی صادر شد.‏
در این گشت مشترک که با حضور کارشناسان فرمانداری، معاون اداره صمت، بازرس اداره ‏صمت، بازرس اماکن و کارشناس بهداشت انجام شد، از واحدهایی همچون قصابی ها، نانوایی، ‏سوپر مارکت، فروشگاه های زنجیره ای و کلوچه پزی ها بازدید به عمل آمد و تذکرات لازم در ‏خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی صادر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن