اجتماعی

کشف محموله میلیاردی کالای احتکار شده در ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: به منظور برخورد با اخلال گران اقتصادی و مقابله با ‏احتکار کالا‌های اساسی و اقلام مورد نیاز شهروندان، ماموران مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس ‏آگاهی، یک انبار حاوی مواد غذایی و اقلام بهداشتی احتکارشده را شناسایی کردند.

سرهنگ محمد باقر سلگي در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: در بازرسی از این ‏انبار، ۱۰۰۰ کارتن انواع مواد غذایی و ۲۱۰ کارتن انواع لوازم بهداشتی و البسه کودک که ارزش ‏آن‌ها برابر نظر کارشنان، مجموعا ۱۲ میلیارد ریال بوده، کشف شد.

وی با بیان اینکه ۲ متهم در این رابطه دستگیر و انبار‌ مذکور با هماهنگی مقام قضائی، اداره صمت ‏و اداره تعزیرات حکومتی پلمب شد، از کشف 52 کيسه آرد خارج از شبکه توزيع در ملاير خبر ‏داد.

سلگی اظهارکرد: در راستاي مبارزه با توزيع هرگونه کالاي خارج از شبکه توزيع مامورين ‏مبارزه با جرائم اقتصادي پليس آگاهي، حين کنترل محورهاي مواصلاتي به يک دستگاه خودروي ‏وانت نيسان مشکوک شدند و بلافاصله با هماهنگي دستگاه قضائي اين خودرو توسط مامورين ‏متوقف شد.

این مقام انتظامی افزود: در بازرسي به عمل آمده توسط مامورين از اين خودرو ، تعداد 52 کيسه ‏آرد بدون مجوز توزيع به ارزش ريالي 100 ميليون ريال کشف و با تشکيل پرونده متهم به مراجع ‏قانوني معرفي شد.

فرمانده انتظامی ملاير تصریح کرد: شناسائي و برخورد با توزيع کنندگان کالاهاي مورد نياز مردم ‏که به صورت خارج از شبکه توزيع قاچاق مي شود با جديت در دستور کار مامورين مبارزه با ‏جرائم اقتصادي انتظامي ملاير قرار دارد.

متلاشي شدن باند سارقان خورو، منزل و مغازه

سلگی در ادامه از متلاشي شدن باند سارقان منزل، خورو و مغازه در ملاير و کشف اموال مسروقه ‏خبر داد و افزود: به دنبال وقوع سرقت هاي متعدد منزل، مغازه و خودرو، اين موضوع به ‏صورت ويژه در دستور کار مامورين کلانتري 13 حضرت ولي عصر(عج) انتظامي شهرستان ‏ملاير قرار گرفت.

اين مقام مسئول گفت: در اين ارتباط با هوشمندي مامورين اين کلانتري مخفيگاه يک باند سه نفره ‏سرقت خودرو که شامل دو سارق و يک فرد مال خر بود توسط مامورين شناسائي و طي هماهنگي ‏با دستگاه قضائي در يک عمليات ضربتي هر سه نفر دستگير شدند.

وی خاطرنشان کرد: و در ادامه نيز با انجام کار اطلاعاتي دقيق مخفيگاه سارقين مغازه، منزل و ‏قطعات داخل خودرو شناسائي و در چهار ماموريت ضربتي و غافلگيرانه، چهار سارق منزل، ‏محتويات داخل خودرو-مغازه و کارگاه با عمليات ضربتي مامورين دستگير شدند.

سلگي با اشاره به اينکه از باند سرقت خودرو، تعداد يک دستگاه خودروي مسروقه سواري کشف ‏و با بررسي صورت گرفته از نفرات دستگير شده مشخص شد که داراي سوابق اعتياد و سرقت ‏بوده اند، افزود: با انجام تحقيقات فني و تخصصي توسط مامورين، 4 فقره سرقت خودرو،2 فقره ‏سرقت مغازه و کارگاه ، يک فقره سرقت منزل و يک فقره سرقت لوازم و قطعات داخل خودرو ‏کشف و با تشکيل پرونده هر 7 نفر تحويل مراجع قضائي شدند.

فرمانده انتظامی ملاير تأکید کرد: چتر امنيتي پليس در سراسر شهرستان گسترده بوده و مجرمان ‏در کوتاه ترين زمان ممکن شناسائي، دستگير و تحويل مراجع قضائي می شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن