اجتماعی

کشف محموله میلیاردی کالای احتکار شده در ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: به منظور برخورد با اخلال گران اقتصادی و مقابله با ‏احتکار کالا‌های اساسی و اقلام مورد نیاز شهروندان، ماموران مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس ‏آگاهی، یک انبار حاوی مواد غذایی و اقلام بهداشتی احتکارشده را شناسایی کردند.

سرهنگ محمد باقر سلگی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: در بازرسی از این ‏انبار، ۱۰۰۰ کارتن انواع مواد غذایی و ۲۱۰ کارتن انواع لوازم بهداشتی و البسه کودک که ارزش ‏آن‌ها برابر نظر کارشنان، مجموعا ۱۲ میلیارد ریال بوده، کشف شد.

وی با بیان اینکه ۲ متهم در این رابطه دستگیر و انبار‌ مذکور با هماهنگی مقام قضائی، اداره صمت ‏و اداره تعزیرات حکومتی پلمب شد، از کشف ۵۲ کیسه آرد خارج از شبکه توزیع در ملایر خبر ‏داد.

سلگی اظهارکرد: در راستای مبارزه با توزیع هرگونه کالای خارج از شبکه توزیع مامورین ‏مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی، حین کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه خودروی ‏وانت نیسان مشکوک شدند و بلافاصله با هماهنگی دستگاه قضائی این خودرو توسط مامورین ‏متوقف شد.

این مقام انتظامی افزود: در بازرسی به عمل آمده توسط مامورین از این خودرو ، تعداد ۵۲ کیسه ‏آرد بدون مجوز توزیع به ارزش ریالی ۱۰۰ میلیون ریال کشف و با تشکیل پرونده متهم به مراجع ‏قانونی معرفی شد.

فرمانده انتظامی ملایر تصریح کرد: شناسائی و برخورد با توزیع کنندگان کالاهای مورد نیاز مردم ‏که به صورت خارج از شبکه توزیع قاچاق می شود با جدیت در دستور کار مامورین مبارزه با ‏جرائم اقتصادی انتظامی ملایر قرار دارد.

متلاشی شدن باند سارقان خورو، منزل و مغازه

سلگی در ادامه از متلاشی شدن باند سارقان منزل، خورو و مغازه در ملایر و کشف اموال مسروقه ‏خبر داد و افزود: به دنبال وقوع سرقت های متعدد منزل، مغازه و خودرو، این موضوع به ‏صورت ویژه در دستور کار مامورین کلانتری ۱۳ حضرت ولی عصر(عج) انتظامی شهرستان ‏ملایر قرار گرفت.

این مقام مسئول گفت: در این ارتباط با هوشمندی مامورین این کلانتری مخفیگاه یک باند سه نفره ‏سرقت خودرو که شامل دو سارق و یک فرد مال خر بود توسط مامورین شناسائی و طی هماهنگی ‏با دستگاه قضائی در یک عملیات ضربتی هر سه نفر دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: و در ادامه نیز با انجام کار اطلاعاتی دقیق مخفیگاه سارقین مغازه، منزل و ‏قطعات داخل خودرو شناسائی و در چهار ماموریت ضربتی و غافلگیرانه، چهار سارق منزل، ‏محتویات داخل خودرو-مغازه و کارگاه با عملیات ضربتی مامورین دستگیر شدند.

سلگی با اشاره به اینکه از باند سرقت خودرو، تعداد یک دستگاه خودروی مسروقه سواری کشف ‏و با بررسی صورت گرفته از نفرات دستگیر شده مشخص شد که دارای سوابق اعتیاد و سرقت ‏بوده اند، افزود: با انجام تحقیقات فنی و تخصصی توسط مامورین، ۴ فقره سرقت خودرو،۲ فقره ‏سرقت مغازه و کارگاه ، یک فقره سرقت منزل و یک فقره سرقت لوازم و قطعات داخل خودرو ‏کشف و با تشکیل پرونده هر ۷ نفر تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی ملایر تأکید کرد: چتر امنیتی پلیس در سراسر شهرستان گسترده بوده و مجرمان ‏در کوتاه ترین زمان ممکن شناسائی، دستگیر و تحویل مراجع قضائی می شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن