اجتماعی

بروز حریق در مغازه تجاری و منزل مسکونی حادثه آفرید

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ملایر گفت: طی تماس تلفنی یکی از شهروندان با سامانه ۱۲۵، رخ دادن حریقی در مغازه تجاری مصالح فروشی در محور ملایر – زنگنه واقع در روستای زنگنه اطلاع داده شد.

حسین روستائی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین افزود: به محض اطلاع سریعا یک دستگاه خودروی سنگین با تجهیزات کامل همراه آتش نشانان به محل وقوع حادثه اعزام شد و آتش نشانان به محض رسیدن اصول ایمنی مشاهده کردند حریق فوق در دفتر و اتاق مدیر مغازه رخ داده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه اسباب و اثاثیه و تجهیزات موجود در مغازه مورد حریق قرار گرفته و خسارت مالی سنگینی وارد شده بود، اظهارکرد: آتش نشانان ابتدا با یک دستگاه سیلندر پودر و گاز اقدام به اطفای حریق و سپس بعد از اطفا محل را با آب سردسازی کردند.

روستائی با اشاره به اینکه علت حادثه در دست بررسی است، ادامه داد: همچنین با تماس تلفنی یکی از شهروندان با سامانه ۱۲۵، بروز حریق در آشپزخانه در یکی از ساختمان های درون شهری به سازمان اطلاع داده شد.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ملایر گفت: به محض اطلاع یک دستگاه خودروی سنگین با تجهیزات کامل همراه آتش نشانان به محل حادثه اعزام شد و مأموران به محض رسیدن با رعایت اصول ایمنی نسبت به قطع برق و گاز منزل اقدام کردند.
روستائی با بیان اینکه بررسی ها نشان داد سوراخ بودن شیلنگ گاز ورودی به آبگرمکن و نشر گاز در آشپزخانه، منجر به انفجار آبگرمکن و بروز حریق شده بود، ادامه داد: آتش نشانان با استفاده از یک حلقه شیلنگ یک و یک دوم اینچ با آب تحت فشار اقدام به اطفای کردند.

وی با اشاره به اینکه سرعت عمل بالای آتش نشانان مانع از نفوذ آتش به دیگر اتاق های مجاور شد، افزود: در این حادثه خوشبختانه به کسی صدمه نرسید و فقط آبگرمکن و تعدادی وسایل آشپزخانه مورد حریق جزئی قرار گرفت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن