دسته‌بندی نشده

سلامتی اساس بازگشایی کسب وکار

فرماندارتویسرکان درمراسم افتتاح طرح آمران درتویسرکان بابیان اینکه تنها راه در حال حاضر حساس کردن مردم برای پیشگیری است افزود:ما دوست نداریم کسبه، بازار و اصناف را تعطیل کنیم ولی کسب و کار برای سلامتی است وقتی سلامتی نباشد درآمد زیاد مفهومی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین سیدرسول حسینی تاکیدکرد:اکنون شاهد تعطیلی بازار هستیم و این روند تا زمانی که به ما اعلام کردند به عنوان شهرستان قرمز هستیم ادامه دارد.

حسینی بابیان اینکه گشت زنی در سطح شهرستان در صبح و بعدازظهر ادامه دارد و در صورتی که اصناف مراعات نکنند مجبوریم پلمپ کنیم افزود:باید با حساس سازی مردم با اجرای سه شرط فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مکرر دست ها و استفاده از ماسک زنجیره این بیماری را قطع کنیم.

حسینی گفت :رسانه ها وظیفه خطیری دراین برهه زمانی دارند باید تلاش کنند مردم را به این بیماری حساس کنند تا نتیجه آن سلامت مردم شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تویسرکان درادامه این مراسم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با رییس جمهوری و مسئولان بهداشتی و درمانی، بر تعامل دستگاه‌های متولی، شیوه‌های پیشگیری، بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و حضور نیروهای داوطلب، مخلص و مومن برای کنترل این ویروس خاطرنشان کرد: طرح آمران سلامت توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در سراسر کشور راه اندازی شد.

رضا عزیزی افزود: این طرح با تاکید رئیس سازمان جوانان در خصوص همکاری و مشارکت اعضای جوانان در خصوص کمک به امر مبارزه با اپیدمی کرونا اجرا می شود.

وی بابیان اینکه طرح آمران سلامت با ابلاغ بخشنامه استانی با مشارکت کانون های چهارگانه جوانان، دانشجویی، طلاب و روستایی انجام می شود تصریح کرد: راه اندازی ٢پایگاه ثابت در میدان امام و میدان فرشید و یک تیم سیار در سطح شهرستان انجام می‌شود که در این پایگاه ها تذکر لسانی با حفظ کرامت انسانی به افرادی که ماسک نزده باشند و پروتکل ها را رعایت نکنند داده می شود.

رییس هلال احمر تویسرکان خاطرنشان کرد:این طرح از ۵ لغایت ۱۵ آبان ماه در سطح شهرستان اجرا می شودهمچنین فعالیت تیم سحاب نیز در فروشگاه های بزرگ، ورودی ترمینال مسافربری، میادین شهر و سایر مکان های پر رفت و آمد برپا خبر داد.

عزیزی بابیان اینکه در هر پایگاه تیم های ۳ نفره آموزش دیده ثابت و سیار (سحاب) و نیروهای امدادگر داوطلب و داوطلبان علاقه مند حضور خواهند داشت تاکیدکرد:توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در مواجه با ویروس کرونا در سراسر کشور از اهداف اجرای طرح آمران سلامت است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن