اجتماعیاقتصادی

دشمنی های استکبار در شکلی جدید به کشور تحمیل می شود

مدیرکل اداره سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری همدان با بیان اینکه همگان شاهد ‏هستیم که در این ۴۱ سال، استکبار جهانی چه شیطنت هایی به کار برد و چه دشمنی هایی علیه ‏ملت ما ورزید، افزود: امروز دشمنی های استکبار، در شکلی جدید خودش دارد به کشور تحمیل می ‏شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، ابوالقاسم الماسی ظهر شنبه 10 آبان ماه در آئین تکریم و ‏معارفه بخشداران سامن و مرکزی شهرستان ملایر، ادامه داد: یکی از اهداف حضرت امام ‏خمینی(ره) از نهضت، مقابله با ظلم ظالمان و استکبار جهانی بود که در طول ۴۱ سال گذشته این ‏استکبار ستیزی و مقابله با ظلم از رئوس اهداف و سیاست های حضرت امام و مقام معظم رهبری ‏بوده است.

وی بیان کرد: کشور ما بر آرمان های خودش پا فشاری کرد و برای از بین بردن این استقامت، ‏دشمنان بارها حیله ها و مکرها بکار برندند تا مردم را در مقابل حاکمیت خود قرار دهند.

الماسی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال این هستند که سرمایه مردم را از نظام بگیرند، گفت: ‏موضوع انتخابات بحثی مهم است که اثر مستقیمی بر حوزه های محتلف دارد، آنچه که اهمیت ‏بیشتری دارد این است که بتوانیم انتخاباتی قانونمند و بدون حاشیه با مشارکت و حضور حداکثری ‏مردم در انتخابات برگزار کنیم.

مدیرکل اداره سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری همدان با تأکید بر اینکه باید زمینه ‏مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنیم، ادامه داد: شوراها به عنوان معتمدین مردم ظرفیت ویژه ای ‏دارند، کار انتخابات شوراها، ثبت نام داوطلبان و برگزاری انتخابات در تمامی روستاها کار ‏دشواری است.

وی با اشاره به اینکه بخشداران وظایف بسیار متنوعی دارند و اگر کسی بخواهد ۲۴ ساعت هم کار ‏کند حتما وقت کم می آورد، گفت: یکی از الزامات مدریت، نگاه عالمانه به مسائل است، یعنی ما علم ‏مدیریت بخش های مختلف را کسب کنیم سپس ورود کنیم.

الماسی نگاه عالمانه را مستلزم دانش، بینش و شناخت نظریه ها و تئوری های مختلف دانت و ‏خاطرنشان کرد: در مدیریت، الزام بعد ” بحث تعامل” است، بخش های مختلف ظرفیت های مختلفی ‏دارند و نگاه تعاملی یعنی اینکه بتوانیم با مردم و نهادهای مردمی ارتباط برقرار کنیم و از همه ‏ظرفیت های موجود استفاده کنیم.

وی به اهمیت شناخت از زوایای مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شهرستان و تسلط بر مسائل ‏بخش اشاره و اظهارکرد: هماهنگی با فرماندار، مثبت اندیشی نسبت به مردم، گروه ها و جایگاه ها، ‏خلاقیت، نوآوری، ابتکار، دوندگی شبانه روزی و حفظ جایگاه نمایندگی عالی دولت در بخش، از ‏جمله ضروریت های اجرای وظیفه بخشداری است.

الماسی در ادامه افزود: در آستانه روز مهم سیزده آبان ماه، یک روز ملی و مذهبی قرار داریم، که ‏امسال با ولادت پیامبر مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) مصادف شده است و آن را به فال نیک ‏می گیریم.

فرماندار ویژه ملایر نیز با بیان اینکه پیک سوم بیماری کرونا در شهرستان با مدیریت همکاران و ‏بازرسی های انجام شده در حال مدیریت است، گفت: در شش ماهه نخست امسال با وجود این ‏شرایط سخت، در حوزه های اقتصادی و عمرانی، از ۴۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام ‏شده در استان، حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان متعلق به ملایر بود.

قدرت الله ولدی با اشاره به اینکه همکاران فرمانداری، آشنایی کاملی با مسائل و شرح وظایف ‏وزارت کشور دارند، افزود: وزارت کشور بزرگترین وزارتخانه بعد از معاونت اول رئیس ‏جمهوری است که تصدی کلیه امور را برعهده دارد و من علاقمندم در پست های مدیریتی از بدنه ‏خودمان استفاده کنم.

وی با بیان اینکه هرچه از ظرفیت موجود خودمان استفاده کنیم، منشاء خیرات و برکات بیشتری ‏است، اظهارکرد: یکی از وظایف سنگینی که برعهده بخشداران است، بحث انتخابات آتی ریاست ‏جمهوری و شوراهای اسلامی است.

گفتنی است؛ در این جلسه از خدمات و تلاش های مصطفی عبدالملکی در جایگاه بخشداری سامن ‏تقدیر و به جای وی، محمد زنگنه به عنوان بخشدار جدید این بخش معرفی شد، همچنین با تقدیر از ‏تلاش های رضا ابوالحسنی در سرپرستی بخشداری مرکزی، فیروز ملکی به عنوان بخشدار جدید ‏مرکزی شهرستان ملایر منصوب شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن