اجتماعی

علائم گازگرفتگی چیست؟

سخنگوی اورزانس پیش‌بیمارستانی استان همدان سردرد، سرگیجه، تهوع، قرمزی چشم و کاهش سطح هوشیاری را از علائم گازگرفتگی دانست و گفت: با شروع فصل سرما و نصب وسایل گرمایشیف شهروندان باید نکات ایمنی را رعایت کنند.

عباس اولیاسمیع در گفت‌‎وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین،با بیان اینکه هنگام نصب وسایل گرمایشی در ابتدا باید از صحت وسایل اتصالی اطمینان حاصل کرد افزود: لوله بخاری و شلنگ باید با فاصله و ایمنی کامل به دیوار و بخاری نصب شود.

وی ادامه داد: همچنین پس از نصب لوله بخاری باید از بازبودن مسیر لوله بخاری و همچنین وجود کلاهک اطمینان حاصل نمود که برای این موضوع می‌توان از از یک آینه با قرار دادن در مسیر استفاده کرد و همچنین مرحله دوم نیز در ساعات شب باید نور محوطه در مسیر مشخص باشد.

اولیاسمیع تصریح کرد: هنگامی که فردی در منزل علائم گازگرفتگی دارد در ابتدا باید درب و پنجره را باز کرده و سپس منبع سوخت را خاموش کند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد نیز پس از خاموش کردن منبع سوخت به اکسیژن فراوان نیاز دارند به همین علت باید در اسرع وقت با 115 تماس برقرار کنند.

اولیاسمیع افزود: گاز مونوکسید کربن یکی از خطرناک‌ترین گازها به شمار می‌رود که استنشاق آن بیش از 90 درصد موجب مرگ افراد می‌شود.

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی استان همدان در پایان یادآور شد: از عوامل نشت گاز مونوکسید کربن می‌توان به زلزله، وزش‌های شدید باد و برخورد و تکان بخاری اشاره کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن