اجتماعی

برخورد قاطع شهرداری ملایر با ساخت و سازهای غیرمجاز

شهردار ملایر با بیان اینکه از ساخت و ساز غیرمجاز به طور همزمان در سه نقطه از شهر ممانعت به عمل آمد، گفت: به طور همزمان در سه نقطه از شهر، افرادی سودجو با سوء استفاده از تاریکی شب، اقدام به شروع ساخت و ساز غیرمجاز کرده بودند که با حضور به موقع مأمورین اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری ملایر به همراه مامورین نیروی انتظامی با ابلاغ اخطار توقف عملیات ساختمانی به مالکین، از ادامه عملیات ساختمانی مشارالیه ممانعت به عمل آمد.

حسین بابائی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: گشت و کنترل مأمورین شهرداری تا صبح ادامه یافت و در طول شب در چند مرحله به مالکین اخطار داده شد که از ادامه ساخت و ساز بدون مجوز، منصرف شوند، اما به دلیل عدم تمکین مالکین به اخطار مأمورین شهرداری و به منظور تعطیل کردن ساخت و ساز غیرمجاز، مصالح ساختمانی و ابزار کار آنها از محل جمع آوری و به انبار شهرداری انتقال داده شد.

بهسازی سیستم‌های آبرسانی فضای سبز شهری

وی در ادامه از بهسازی سیستم‌های آبرسانی فضای سبز شهری خبر داد و گفت: با توجه به کاهش بارندگی در سال های اخیر و کاهش سطح آبهای زیرزمینی به منظور صرفه جویی و بهینه سازی در مصرف آب، آبیاری تحت فشار در فضای سبز ملایر اجرا شد.

شهردار ملایر اظهارکرد: در چند سال اخیر با توجه به بحران کم‌آبی و به منظور آبیاری منظم درختان و عرصه‌های سبز شهری، برنامه‌های مدونی توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تهیه و تنظیم شده تا بتوان با برنامه‌ریزی صحیح و تغییر الگوهای سنتی به مدرن در کاهش مصرف آب در فضای سبز شهری، به مدیریت تلفیقی آب دست یافت.

بابایی خاطرنشان کرد: با توجه به تحولات صورت گرفته در گستره زندگی شهری، ایجاد فضاهای سبز از نیازهای ضروری سطوح مختلف شهری به حساب می‌آید، از طرف دیگر با عنایت به کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، تامین آب فضای سبز شهری از دغدغه‌های مدیریت شهری است، بنابراین برنامه‌ریزی به منظور توسعه فضاهای سبز، نیازمند رعایت معیارها و استانداردهای توسعه این عرصه‌های سبز است.

شهردار ملایر از اجرای سیستم آبیاری تحت فشار به طول 800 متر در بلوار آیت اله میرشاهولد و به طول 2 کیلومتر در بلوار شهید آیت‌اله دکتر بهشتی خبر داد و هدف از اجرای این عملیات را بهینه‌سازی مصرف آب، حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی، افزایش راندمان آبیاری و کاهش استفاده از ماشین‌آلات (آبیاری تانکری) عنوان کرد.

بابایی افزود: تکمیل شبکه آبیاری تحت فشار در فضای سبز شهری را در دستور کار داریم و اقدامات لازم درخصوص ایجاد و توسعه آبیاری تحت فشار در عرصه‌های فضای سبز شهری ملایرصورت گرفته است و بزودی شاهد اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در بلوار مبل و منبت شهید مطهری خواهیم بود.

شهردار ملایر با تأکید بر اینکه در موضوع آب نباید نگاه کوتاه مدت داشت، گفت: نظارت مداوم شبکه آبرسانی و رفع نواقص آن در کمترین زمان برای پیشگیری از هدر رفت آب، جایگزینی گیاهان مقاوم به کم آبی و سازگار با شرایط آب و هوایی،کاهش عرصه‌های چمن‌کاری با تغییر الگوی کاشت و استفاده از گیاهان پوششی جایگزین چمن از جمله رویکردهای سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر در توسعه فضای سبز است و در تلاش هستیم با گسترش سیستم آبیاری تحت فشار در فضای سبز شهری بتوانیم راندمان آبیاری فضای سبز را افزایش و هزینه‌های آبیاری را کاهش دهیم.

اجرای طرح آرام سازی پیاده روهای هسته مرکزی شهر

بابائی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: به همت حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری ملایر طرح آرام سازی پیاده روهای هسته مرکزی شهر با جمع آوری موانع فیزیکی موجود در مسیر عبور عابرین پیاده اجرا می شود.

وی بیان کرد: در طرح آرامسازی پیاده روها، شهرداری در نظر دارد با جمع آوری موانع فیزیکی موجود در مسیر عبور عابرین پیاده، علاوه بر انتظام بخشی به پیاده روها، مسیری ایمن را برای عابرین پیاده در هسته مرکزی شهر ایجاد کند.

بابائی از کلیه کسبه سطح شهر خواست: از ایجاد هرگونه سازه های فلزی ریل گونه برای انتقال ویترین به فضای پیاده رو، راه بند، پله، پایه یخچال، میز، ویترین و … در مسیر عبور عابرین خودداری کرده و قبل از هرگونه اقدام عمرانی، حقوق شهروندی عابرین پیاده را مدنظر قرار دهند.

شهردار ملایر تصریح کرد: در طرح آرامسازی پیاده روها با مشارکت کسبه موانعی که موجب تضییع حقوق عامه در پیاده روها شده و به عنوان بستری برای انتقال ویترین به فضای پیاده رو شناخته می شوند، توسط شهرداری از سطح معبر حذف و مسیر عبور عابرین به مرور آزاد می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن