اجتماعی

پیشرفت 35 درصدی سد خرمرود تویسرکان

استاندار همدان در سفرنیم روزه خود از چند پروژه تویسرکان بازدید کردوگفت: پروژه سد خرم‌رود پس از پیگیری‌ و قرار گرفتن در ردیف بودجه، سال ۹۶ عملیات اجرایی آن توسط بخش خصوصی آغاز گردیده است واین این پروژه در حال حاضر بیش از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین سعید شاهرخی بابیان اینکه این سد از پروژه های وزارت نیرواست که باهمکاری بخش خصوصی دردست اقدام است افزود: با بکارگیری ۱۷۰ نیروی انسانی و ۷۰ دستگاه ماشین آلات با هدف تامین آب شرب و کشاورزی در منطقه تویسرکان در حال آماده سازی میباشد.

بخش خصوصی خط مقدم جنگ اقتصادی است

استاندار همدان درادامه از کارخانه مهان کاغذتویسرکان بازدید کردند ودرادامه بابیان اینکه بخش خصوصی خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمن است و با تمام توان از بخش خصوصی حمایت می کنیم

شاهرخی بابیان اینکه همکاری خوب نماینده تویسرکان در تسریع روند اجرای پروژه های تویسرکان قابل تقدیر است خاطرنشان کرد:راه اندازی پروژه مهان کاغذ می‌تواند باعث اشتغالزایی ۱۵۰ نفر شود واین امر کمک بزرگی به کاهش واردات کاغذ کشور خواهد کرد .

استاندارهمدان تصریح کرد :امید داریم پروژه مهان کاغذ اردیبهشت سال بعد افتتاح شود.

سرمایه‌گذار شرکت مهان کاغذبابیان اینکه پیشرفت فیزیکی این پروژه ۸۰ درصد است و برای طرح اولیه ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار درنظرگرفته شده افزود:بانک صنعت ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات را پرداخت کرده بر همین اساس ۹۰ درصد ارز مورد نیاز خریداری شده و مبلغ ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در تعهد سهام‌داران بوده که مبلغ تعهد خود را سرمایه‌گذاری کردند.

محسن زارعی خاطرنشان کرد:تا سه ماه آینده کل ماشین آلات وارد می‌شود این سرمایه‌گذار ۲۰ میلیارد تومان با توجه به افزایش قیمت‌ها نیاز دارد که در توان شرکت مهان کاغذ نیست، بنابراین از استاندار برای تامین این نیاز مالی مساعت خواست، رفع مشکل تامین آب این شرکت در حال تاسیس دومین مطالبه سرمایه گذار بود.

استاندار همدان در ادامه از پروژه قطعه چهارم باند دوم محور تویسرکان به کنگاور بازدید کرد وافزود: تلا‌ش داریم هرچه زودتر تااوایل آذرماه زیر بار ترافیک برود و علائم ایمنی در راستای ایمن‌سازی جاده برای تردد هر چه سریعتر نصب شود.

تویسرکان در مسیر توسعه وپیشرفت است
درادامه این سفره جلسه هیات امنا آستان مقدس حضرت حیقوق نبی(ع)تویسرکان باحضور فرماندار ونماینده مردم تویسرکان واستاندار برگزار گردید.

استاندار بابیان اینکه مردم تویسرکان متدین،سخت کوش و پرتلاش هستند و در این شهرستان در سال های اخیر اقدامات بزرگی انجام شده است افزود:هیات مدیره جدید هیات امنا آستان مقدس آرامگاه حیقوق نبی رابا هدف اجرای کارهای بزرگ در شهرستان تشکیل دادیم .

شاهرخی خاطرنشان کرد:سایت و مجموعه ویژه با رویکرد گردشگری مذهبی ارامگاه حضرت حیقوق نبی(ع)در تویسرکان ایجاد می شود که در سطح ملی و بین المللی دیده شود و به زودی کارمشاور طرح شروع خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن