فرهنگ و هنر

ادبیات دفاع مقدس میتواند نجات بخش باشد

مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان
ادبیات دفاع مقدس میتواند نجات بخش باشد
مسئول ادبیات پایداری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان گفت: در حوزه ادبیات پایداری رسالتی برعهده شما نویسندگان است.
به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، محمد برخوردار در آیین اختتامیه «هجدهمین دوره انتخاب دوسالانه ملی کتاب دفاع مقدس» که در باغ موزه همدان به بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: در حوزه ادبیات پایداری رسالتی برعهده شما نویسندگان است.
وی با بیان اینکه با قلم شما رخدادها، حقایق، رویدادها و حماسه های انکارناپذیری که در دوران دفاع مقدس رقم خورد به نسل بعد انتقال می دهید، گفت: این حرکت هایی که شما نویسندگان انجام می دهید و در قالب کتاب، مقاله، اسنادی که از شما یه یادگار می ماند به نوعی الگوسازی برای نسل بعد می کند و تاریخ را شما برای آیندگان تحلیل می کنید.
برخوردار ضمن تقدیر و تشکر از نویسندگان گفت: امروز انتخاب کتاب دوسالانه ملی دفاع مقدس است که اختتامیه آن برگزار می شود.
وی ابراز داشت: شما نویسندگان می توانید از ظرفیت کتابخانه تخصصی بنیاد حفظ آثار استفاده کنید که بالغ بر 9 هزار جلد کتاب در این کتابخانه موجود است.
مسئول ادبیات پایداری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یادآور شد: آثاری که نویسندگان به چاپ رسانده بودند برای انتخاب کتاب برتر استان در سال های 96، 97 و ارسال شده است و اختتامیه آن و معرفی آثار برتر در چند روز آینده برگزار خواهد شد.
برخوردار در ادامه اضافه کرد که از فرصت ها باید نهایت استفاده رو کرد و نسبت به جمع آوری خاطرات ایثار گران و خانواده معظم شهدا سرعت ببخشید و به تعبیر مقام معظم رهبری این خاطرات ثروت ملی است نگاه ویژه به این موضوع داشته باشیم
و با بیان اینکه توجه ویژه نویسندگان به ادبیات دفاع مقدس میتواند نجات بخش باشد و در بزنگاه های تاریخی جریانات فکری جامعه رو بسازد و با انتقال این فرهنگ ناب و سازنده که خود نوعی ساختار سازی است میتواند تبدیل به یک فرهنگ گردد.ادبیات دفاع مقدس به تعبیری ادبیات پایداری چنان غنا و شور نشاط و بالندگی را در خود جای داده است که جریان فکری که باعث فعال شدن زمینه های فرهنگی و هنری و الگو سازی در بطن جامعه ایجاد کند .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن