اجتماعیاقتصادی

کارنامه درخشان بسیجیان ملایر در عمران، رونق اقتصادی و محرومیت زدایی

فرمانده سپاه ناحیه ملایر با اشاره به برگزاری بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه مختلف به مناسب ” هفته ‏بسیج” در سطح این شهرستان، گفت: هر سال همایش بزرگ بسیجیان بسیج در روز پنجم آذر ماه ‏برگزار می‌شد اما امسال به‌ علت شیوع بیماری کرونا این برنامه لغو شده است و به ‌جای آن ‏کاروانی با عنوان ” آوای خدمت” راه اندازی می شود.

سرهنگ پاسدار سید جواد حسینی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: این کاروان ‏در قالب موتورها و خودروهایی با آرم بسیج، از محل سپاه ناحیه ملایر حرکت کرده و به ‏ضدعفونی معابر سطح شهر می‌پردازند و سپس هر کدام از این خودروها با حضور در مناطق ‏محروم ارائه خدمات می کنند.

وی از تهیه و توزیع حدود ۲۰۰۰ بسته معیشتی در بین افراد مبتلاء به کرونا، تهیه و توزیع ۵۰۰ ‏بسته لوازم التحریر و تهیه سه دستگاه تبلت و پنج سری جهیزیه خبرد اد و اظهارکرد: امسال بیش ‏از ۶۰ درصد از برنامه‌های هفته بسیج به علت شیوع بیماری کرونا و تعطیلی دو هفته‌ای مشاغل، ‏به صورت مجازی برگزار می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: بیش از ۲۰۰۰ بسیجی شامل پزشک، پرستار و بهورز در قالب طرح ‏‏”شهید حاج قاسم سلیمانی”، مرحله دوم غربالگری در سطح شهرستان را به منظور شناسایی افراد ‏مشکوک و ارجاع آنان به بیمارستان یا قرنطینه خانگی با همکاری شبکه بهداشت و درمان انجام ‏می دهند.

وی افزود: اعزام اکیپ‌های بسیج جامعه پزشکان و معاینه رایگان در مناطق کم برخوردار مانند ‏خیابان های ولی بخشی و طالقانی و بخش های جوکار و سامن از جمله برنامه‌های هفته بسیج است.

حسینی از اختصاص سه روز از هفته بسیج به “پویش نذر خون” و حضور بسیجیان و پیشکسوتان ‏بسیجی به‌ منظور اهدای خون خبر داد و گفت: برپایی ایستگاه‌های سلامت، برگزاری مسابقات ‏کتابخوانی در فضای مجازی، طرح معاینه رایگان در مناطق محروم و رزمایش فرهنگی اجتماعی ‏خدمت مومنانه شامل مشاوره، مددکاری و خدمت رسانی به زنان، اجرا می شود.

فرمانده سپاه ملایر اظهارکرد: مشاوره حقوقی رایگان، آگاه‌سازی و بصیرت افزایی در خصوص ‏آسیب‌های اجتماعی به‌صورت مجازی، برگزاری تور ایست و بازرسی، حضور مهندسان ‏کشاورزی در بین کشاورزان و ارائه مشاوره تخصصی به آنان و افتتاح سه منزل مددجو در ‏روستاهای بهاره، خردمند و کلیل آباد به همت گروه‌های جهادی، از دیگر برنامه های ما در طول ‏هفته گرامیداشت بسیج است.

حسینی از دیوارکشی مدرسه روستای دهنو و افتتاح کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی در زمینه سبدبافی ‏در روستاهای علوی، اسلام شهر، آبدر، بوربور، الفاوت و ملایر و افتتاح کارگاه‌های خیاطی در ‏روستاهای توچغاز، رضوانکده و ملایر خبرداد.

فرمانده سپاه ملایر گفت: بازدید از پایگاه‌های نمونه توسط مسئولان، ایجاد ایستگاه‌های سلامت ‏توسط حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح شهرستان و توزیع ماسک و بسته‌های بهداشتی ‏رایگان در این ایستگاه‌ها، آزادسازی زندانیان غیرعمد و حضور گروه‌های بسیجی در سطح شهر و ‏روستا با لباس مشخص و در قالب گروه‌های امر به معروف به منظور تذکر در زمینه رعایت ‏پروتکل‌های بهداشتی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در ملایر به شمار می رود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت ایجاد شده توسط حضرت امام ‏خمینی(ره) اشاره و خاطرنشان کرد: حضور فعال بسیجیان در طول 8 سال دفاع مقدس و کسب ‏پیروزی های سرافرازانه در میدان نبرد، یکی از بزرگ ترین ثمرات بسیج است.

وی ادامه داد: بعضی تصورشان بر این بود که با پایان یافتن جنگ بسیج هم باید تعطیل شود اما باید ‏گفت دفاع از اسلام وابسته به مرزهای جغرافیایی نیست و بسیج باید در تمامی عرصه‌های ‏اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی حضور یابد.

حسینی با بیان اینکه بسیجیان پس از جنگ در همه عرصه‌های دفاع از انقلاب گره‌گشا بودند، ‏تصریح کرد: حضور میدانی و فعال بسیجیان شهرستان ملایر در قالب گروه‌های جهادی در ‏استان‌های آسیب دیده از سیل و زلزله مانند لرستان، گلستان، کرمانشاه و خوزستان و خدمت رسانی ‏به آنان از جمله اقدامات بسیجیان بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اقلام نقدی و غیرنقدی ارسال شده به استان‌های خوزستان، لرستان و ‏گلستان توسط پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان به ارزش ۱۵ میلیارد ریال، افزود: ۹۰۰ نفر از ‏بسیجیان با شیوع بیماری کرونا به منظور کمک به کادر درمان آموزش دیدند و طرح غربالگری ‏مرحله اول در مدت یک هفته توسط ۳۰۰ نفر از بسیجیان شهرستان انجام شد.

وی به تهیه و توزیع ۱۳ هزار بسته معیشتی در دهه امامت و ولایت و نیز دهه اول ماه محرم و دهه ‏آخر ماه صفر اشاره و خاطرنشان کرد: علاوه بر تهیه و توزیع این بسته‌های معیشتی بسیجیان با ‏شناسایی افراد نیازمندی که در دوران کرونا با از دست دادن شغل خود، امکان پرداخت اجاره‌بها را ‏نداشتند، حدود ۳۰ مورد از اجاره بهاء این نیازمندان را پرداخت کردند.

این مقام مسئول ادامه داد: قربانی ۲۹۰ رأس گوسفند و توزیع گوشت گوسفندی در قالب بسته‌های ‏پروتئینی، توزیع ۵۰ هزار قرص نان و تهیه و توزیع ۱۱۵ کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی از دیگر ‏اقدامات بسیجیان شهرستان ملایر بوده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن