اجتماعی

احداث و مرمت 77 واحد سیل ‌زده مددجویان ملایری به همت بسیج

فرمانده سپاه ناحیه ملایر گفت: همزمان با هفته بسیج، با افتتاح چهار باب منزل مسکونی مددجویان ‏کمیته امداد امام خمینی(ره) ملایر، طرح احداث و مرمت 77 واحد مسکونی سیل‌زده مددجویان این ‏شهرستان به همت خیران و گروه‌های جهادی بسیج به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، سرهنگ پاسدار سید جواد حسینی، در حاشیه آئین تحویل ‏واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد در روستاهای میشن و بهاره ملایر، افزود: در سیل ‏فروردین ماه سال گذشته واحدهای زیادی از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی خسارت ‏دید که در این راستا گروه‌های جهادی این شهرستان وارد عمل شدند.

وی اظهارکرد: سهمیه این شهرستان در بازسازی منزل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی 37 واحد ‏احداثی و 40 واحد تعمیر و مرمت بوده که توسط گروه‌های جهادی، بسیج سازندگی و با کمک ‏خیران، کمیته امداد و بهزیستی انجام شد.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین همزمان با گرامیداشت هفته بسیج و به همت کارآفرینان بسیجی ‏پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج و با استفاده از منابع صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌ یار، هشت ‏کارگاه اقتصادی مقاومتی در زمینه سبدبافی و خیاطی در مناطق روستایی شهرستان ملایر ‏راه‌اندازی شد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر خاطرنشان کرد: این کارگاه‌ ها از بستر صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم ‏‏‌یار و با هدف اشتغالزایی برای جوانان و بانوان روستایی و رشد و رونق تولید در شهرستان افتتاح ‏شدند.

حسینی افزود: کارگاه سبدبافی پلاستیکی برای نخستین بار در ملایر، کارگاه مرواربافی روستای ‏آبدر و الفاوت، کارگاه مرواربافی اسلامشهر آق‌گل، کارگاه خیاطی روستای توچغاز، خردمند، ‏بهاره و رضوانکده، از جمله کارگاه‌های راه اندازی شده در این شهرستان هستند.

وی تصریح کرد: در راستای لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تحقق اقتصادی مقاومتی، با ‏پشتیبانی از کارآفرینان در عرصه‌های مختلف، تلاش می کنیم تا بتوانیم در زمینه اشتغالزایی در ‏روستاها گام‌های مهمی برداریم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن