اجتماعی

آزادی محیط بان همدانی تا 2 روز آینده

رئیس اداره بازرسی، رسیدگی به شکایات و مسئول اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان همدان از آزادی محیط بان همدانی تا 2 روز آینده خبرداد.

حجت‌الله لطفی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در رابطه با پرونده محیط‌بان همدانی که حدود  4 سال گذشته به علت درگیری با چند فرد مسلح در منطقه محافظت شده (نشر  ) در زندان بود، مطرح کرد: مهرماه امسال حکم اعدام این محیط بان نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به همدان ارجاع شده بود که پس از بررسی مجدد قرار شد وی با قرار وثیقه 5 میلیارد تومانی آزاد شود.

وی ادامه داد: 260 میلیون تومان از این وثیقه توسط صندوق ملی محیط زیست و باقی مبلغ نیز از سوی خانواده این محیط بان تامین و به حساب دادگستری واریز شده است.

لطفی افزود: پس از اتمام مراحل اداری، این محیط بان تا 2 روز دیگر آزاد می‌شود؛ لازم به ذکر است ادامه روند رسیدگی به این پرونده تحت عنوان قتل غیرعمد در جریان خواهد بود.

لازم به ذکر است در سال ۹۵ محیط‌بانان اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان در منطقه محافظت‌شده «نشر»، شاهد حضور فردی مسلح در این منطقه محافظت شده می‌شوند و خودروی آنان که پیکان بود را توقیف می‌کنند و یکی از دو سرنشین متواری می‌شود.

محیط‌بان مومیوند پس از اخطار فراوان اقدام به شلیک هوایی می‌کند اما با توجه به ناهموار بودن زمین و شرایط منطقه این تیر ناخواسته به فرد خاطی اصابت می‌کند. فرد مجروح متأسفانه پس از گذراندن ۱۷ روز در کما، جان خود را از دست می‌دهد و پس از دو سال رأی قصاص نفس برای محیط‌بان صادر و محیط‌بان در سال ۹۷ به اعدام محکوم می‌شود

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن