سلامت و پزشکی

نجات کوهنورد مصدوم از قله ” کوه سرده” ملایر

سرپرست اداره ورزش و جوانان ملایر از نجات کوهنورد مصدوم از قله کوه سرده ملایر، توسط ‏تیم امداد و نجات هیئت کوهنوردی و جمعیت هلال احمر شهرستان ملایر خبر داد.

حمید رضا سپهری نیا در گفت وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: صبح روز گذشته پس از ‏دریافت تماس تلفنی مبنی بر سقوط کوهنورد ملایری از ارتفاع حدود 20 متری زیر قله کوه سرده و ‏منطقه بسیار صعب العبور و برفی بودن منطقه، تیم امداد و نجات هیئت کوهنوردی پس از جمع ‏آوری ابزار و تجهیزات مورد نیاز امداد و بالاکشی مصدوم، حرکت خود را از مسیر دره “شیر و ‏پلنگ” به سمت قله ” کوه سرده” آغاز کردند.

وی اظهارکرد: تیم های اعزامی در سریعترین زمان ممکن و بعد از حدود یک ساعت به منطقه ‏مورد نظر در قله کوه سرده رسیدند و پس از بررسی شرایط و ایجاد کارگاه فرود، خودشان را به ‏مصدوم رسانده و بعد از انجام اقدامات ابتدایی و آتل بندی پای مصدوم اقدام به برپایی کارگاه برای ‏بالاکشی مصدوم کردند.

سپهری نیا افزود: پس از بالاکشی مصدوم و قراردادن وی در جای مطمئن و رسیدن تیم هلال احمر ‏و بسکت کردن، تیم امداد و نجات هیئت کوهنوردی به همراه نیروهای هلال احمر، مصدوم را با ‏گرفتن تقریبا 10 کارگاه فرود از منطقه یخ زده و صعب العبور به مکان امن انتقال داده و در نهایت ‏در ساعت 9 شب مصدوم به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن