اجتماعی

ارائه خدمات ویژه به افراد مبتلا به کرونا در طرح ” شهید قاسم سلیمانی”


مسئول آموزش شبکه بهداشت و درمان ملایر و مسئول کمیته آموزش همگانی در بحث طرح ” ‏شهید حاج قاسم سلیمانی” با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح 300 نفر از بسیجیان، اعضای ‏هلال احمر و داوطلبان دیگر از سایر ارگان ها فعالیت خود را آغاز کرده اند، گفت: تمامی این افراد ‏گردن آویز و بازوبندی مزین به تمثال “شهید قاسم سلیمانی” و یک کارت شناسائی دارند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، محبوبه عشقی عصر چهار شنبه 19 آذر ماه در جلسه کمیته ‏آموزش همگانی طرح ” شهید قاسم سلیمانی” و بسیج ملی برای کنترل اپیدمی کووید 19، افزود: در ‏این طرح افرادی که مبتلا به کرونا هستند شناسائی شده و به هر کدام از خانواده آنها پک ها و بسته ‏های آموزشی و بهداشتی ارائه می شود.

وی اظهارکرد: همچنین در 5 دوره مجزا از طریق تلفن و حتی حضوری کارشناسان و تیم های ‏تخصصی ما آموزش های لازم را به اعضای خانواده های افراد مبتلا می دهند، تا بیماری به ‏دیگران سرایت نکند.

عشقی با بیان اینکه در حال حاضر مراکز جامع سلامت 16 ساعته در ملایر تست کرونا را برای ‏کلیه افراد به صورت رایگان انجام می دهند، ادامه داد: سایت های معاند و دشمنان نظام از طریق ‏انتشار اخبار کذب و غیرموثق در بحث کرونا، قصد دارند در بین مردم رعب، وحشت و نا امیدی ‏ایجاد کنند، بنابراین اصحاب رسانه در فضای مجازی و رسانه های مکتوب باید هوشیارانه عمل ‏کرده و آگاه باشند.

مسئول آموزش شبکه بهداشت و درمان ملایر با بیان اینکه ما از سال 1394برنامه های خود ‏مراقبتی را در سطح شهرستان در قالب برنامه های فردی، سازمانی و اجتماعی آغاز کردیم، ‏خاطرنشان کرد: شعار اصلی ما در اجرای این برنامه ها ” هر خانه، یک پایگاه سلامت” بود.

عشقی با تأکید بر اینکه مردم ما باید با داشتن سبک زندگی سالم، سلامت خود را حفظ کرده و در ‏راستای ارتقای سطح سلامت خانواده خود تلاش کنند، افزود: داشتن امنیت و سلامت، حق طبیعی ‏همه آحاد مردم است.

رئیس پلیس فتای شهرستنان ملایر نیز بیان کرد: با توجه به نظارت همه جانبه ما بر فضای ‏مجازی، تاکنون در فعالیت گروه ها و کانال ها و اقدامات اصحاب رسانه، آرامش برقرار بوده و ‏تلاش گران این عرضه به دور از هرگونه ایجاد تنش در جامعه به انجام وظایف خود می پردازند.

سرهنگ مصطفی عباسی با تأکید بر لزوم رعایت خط و خطوط و چارچوب های فعالیت در این ‏حوزه، اظهارکرد: در زمینه انتشار اخبار باید دقت کنید که منبع آن مشخص، موثق و مورد تأیید ‏باشد.

وی با بیان اینکه اکنون ” کرونا” به یک مشکل حاد جهانی مبدل شده که تمام ابعاد زندگی بشر در ‏بخش های اقتصادی، بهداشت و درمان و مسائل اجتماعی را تحت الشعاع قرار داده است، گفت: ‏انتشار اخبار در فضای مجازی با سرعتی بالاتر از سرعت نور رقم می کند، بنابراین باید مراقب ‏بود تا اخبار منتشره باعث تشویش اذعان عمومی نشود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر نیز با بیان اینکه از زمان تشکیل کمیته اطلاع رسانی ‏ستاد مقابله با کرونا در ملایر مسئولیت نظارت بر فعالیت فضای مجازی و نحوه اطلاع رسانی ‏برعهده این اداره بود، گفت: رسانه های مکتوب و گروه ها و کانال ها ی فضای مجازی ملایر ‏تاکنون چارجوب های اخلاقی را به خوبی رعایت کرده اند.

حجت الاسلام طالب ترکاشوند با اشاره به اینکه در این زمینه جوی آرام و بدون تنش در ملایر ‏حاکم است، افزود: تاکنون 3 پیک خطرناک کرونا را پشت سر گذاشتیم، فصل زستان در پیش است ‏و نگرانی ما از برگزاری دورهمی های خانوادگی در شب یلداست.

وی با بیان اینکه طبق بازرسی های میدانی انجام شده حدود 90 درصد ملایری ها ماسک می زنند، ‏اظهارکرد: اگر مردم پروتکل های بهداشی را رعایت نکنند باید منتظر موج چهارم کرونا باشیم.

این مقام مسئول نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا ‏تأکید کرد و گفت: مردم از برگزاری هرگونه مراسم ختم، تشییع و دورهمی خودداری کنند وگرنه ‏باز آمار مبتلایان افزایش می باید و تخت های بیمارستانی پر خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن