اجتماعی

تاخت و تاز کلاهبرداری‌های اینترنتی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان کلاهبرداری‌های اینترنتی را رتبه اول جرائم دانست و گفت: در حال حاضر در اوج وقوع این جرائم هستیم.

سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در تشریح این خبر بیان کرد: یکی از جرائم مهمی که بیشترین پرونده‌های پلیس فتا را تشکیل داده کلاهبرداری‌های اینترنتی در سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در اوج وقوع این جرائم هستیم که شیوع کرونا و افزایش خرید اینترنتی بخشی از عامل این کلاهبرداری ها را تشکیل می‌دهد.

سرخوش‌نهاد با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد این جرائم به علت پایین بودن سطح آگاهی و اطلاعات افراد است خاطرنشان کرد: میانگین سنی در این بزه، برای مجرم از 18 تا 35 سال و بزه دیده 18 تا 60 سال است.

وی تصریح کرد: برخی از پرونده‌ها با مبالغ ناچیز مانند 50 تا 70 هزار تومان در پلیس فتا تشکیل می‌شود و این در حالیست که این مبالغ خرد موجب افزایش پرونده و درگیری دستگاه قضا شده که تنها راه جلوگیری از این عامل، افزایش سطح آگاهی و هوشیاری شهروندان است.

سرهنگ سرخوش‌نهاد با بیان اینکه جرائم مالی ثبت شده در پلیس فتا از 50 هزار تا 250 میلیون تومان است افزود: مبالغ اندک و محدود بیش از شکایات میلیونی ثبت می‌شود.
رئیس پلیس فتا استان همدان در پایان با تأکید بر اینکه آموزش چهره به چهره تاثیر بیشتری از آموزش در فضای مجازی دارد عنوان کرد: متاسفانه با شروع همه‌گیری کرونا و خطر ابتلاء آن در تجمعات، آموزش‌های پلیس فتا به صورت حضوری محدود شده است که با همکاری نشانگاه های استان آموزش های پلیس فتا به صورت مجازی و در بستر رسانه های نوین صورت میگیرد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن