اقتصادی

هفت خوان اعطای وام به تالاردارها

رئیس اتحادیه چلوکبابی و غذاخوری استان همدان از باطل کردن پروانه کسب 8 تالاردار به صورت داوطلبانه خبر داد و گفت: شرایط سخت دریافت وام‌های حمایتی، رغبت و تمایلی برای تالاردارها نگذاشته است.

ناصر قره باغی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به اینکه تالاردارها یکی از اقشار به شدت آسیب دیده از ابتدای کرونا هستند مطرح کرد: پس از درخواست‌های فراوان از شخص استاندار و پیگیری متعدد، شرایط وام‌های حمایتی برای تالاردارها اعلام شد که این شرایط بسیار سخت‌گیرانه است.

وی ادامه داد: تالارداری که ارزش تالارش 50 میلیارد تومان است باید برای دریافت وام 100 میلیون تومانی 2 ضامن معتبر داشته باشد و قسط‌‌ های سنگینش را پس از دریافت پرداخت کند که این درحالیست که هنور تالاردارها شرایط کار و فعالیت ندارند.

قره‌باغی توضیح داد: این شرایط سخت هیچ رغبتی برای دریافت وام و تسهیلات برای صاحبان تالار نگذاشته است چرا که بسیاری از آنها توان پرداخت قسط‌‌ های سنگین را بدون درآمد ندارند.

وی عنوان کرد: در صورتی می‌توان یک وام را حمایتی دانست که شرایط دریافت آن سخت نباشد و یا قسط های پرداختی همزمان با شروع فعالیت تالارها شروع شود.

رئیس اتحادیه چلوکبابی و غذاخوری استان همدان در پایان تصریح کرد: بسیاری از افرادی که پیش از شیوع کرونا درخواست پروانه کسب برای راه اندازی تالار را داشتند انصراف داده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن