فرهنگ و هنر

لزوم تقویت فعالیت های تربیتی بخش قرآن و نماز در حوزه پرورشی مدارس

معاون مدیرکل و مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان ملایر تأکید کرد: تقویت فعالیت های تربیتی به ویژه در بخش قرآن و نماز از اولویت هایی است که با جدیت در حوزه پرورشی دنبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، محمد رضا بشری در دیدار با رئیس اداره قرآن عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، افزود: تغییر آموزش ها از حضوری به غیرحضوری و از فضای مدرسه به فضای مجازی کارهای تعلیمی و تربیتی را با دشواری مواجه کرده، اما نتوانسته است دستگاه تعلیم و تربیت را از مسیر دنبال کردن اهداف بلند و عمیق خود منحرف کند، چراکه اهداف سند تحول بنیادین در هر شش ساحت، متناسب با شرایط فعلی برنامه ریزی و پیگیری می شوند که مباحث مربوط به قرآن، عترت و نماز نیز ازین قاعده مستثنی نیستند.

وی در ادامه زحمات فرهنگیان ملایر را در دوران همه گیری کرونا ارج نهاد و خاطرنشان کرد: با نظارت های صورت گرفته از فعالیت های مدارس در تمامی حیطه ها برنامه ها به طور مطلوب با تلاش و زحمت دوچندان درحال انجام است.

ئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان نیز هدف از این دیدار را تشریح و تبیین برنامه‌های پرورشی در حوزه قرآن، عترت و نماز در دوران همه گیری کرونا عنوان و اظهار کرد: قرآن و نماز سرلوحه فعالیت‌های این حوزه است و برنامه های جذاب و خلاقانه ای در سطح استان همدان طرح ریزی شده و در حال اجراست.

عباس تجری با تأکید بر لزوم توانمندسازی نیروی انسانی این حوزه به منظور اجرای هرچه مطلوب تر برنامه ها، سیاست‌های ابلاغی این حوزه را تشریح کرد و پیرامون کیفیت بخشی برنامه‌ها در فضای مجازی بحث و تبادل شد.

گفتنی است پس از این نشست، دارالقرآن امام حسن مجتبی(ع) شهرستان توسط رئیس اداره قرآن نماز استان مورد بازدید قرار گرفت و راهکارهای ارتقای کمی و کیفی فعالیت ها و البته چالش ها و موانع پیش روی دارالقرآن ملایر بررسی شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن