اجتماعی

افتتاح ۱۴ خانه هلال احمر در روستاهای ملایر

با حضور مدیران ارشد استانی و شهرستانی، ۱۴خانه هلال احمر همزمان در روستاهای شهرستان ملایر افتتاح شد و از آغاز بکار کردند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به اینکه خانه هلال شهر اسلام شهر آق گل و روستای حسین آباد شاملو از جمله خانه های افتتاح شده امروز هستند، گفت: با شروع بکار خانه های هلال ، مردم در کلاس آموزش های خود امدادی، مخاطرات و کمک های اولیه شرکت می کنند.

علی سنجربگی افزود: راه اندازی خانه هلال در این روستاها به جوانان و اهالی انگیزه می دهد تا آمادگی خود را حفظ کرده و با گذراندن دوره های مربوطه برای انجام اقدامات پیشگیرانه و پاسخگویی در زمان حوادث، مشارکت فعال داشته باشند.

وی هدف از تشکیل خانه های هلال توسعه خدمات داوطلبانه و تاب آوري جوامع محلي، آموزش تمام اهالی با رده های سنی مختلف و ایجاد آمادگی به منظور پاسخگویی مناسب در زمان وقوع حوادث و بحران ها بیان کرد.

این مقام مسئول اظهار امیدواری کرد: نیروهای آموزش دیده امدادی به عنوان بازوان توانمند جمعيت هلال احمر استان و نخستین نجاتگرانی که در محل حادثه حضور پیدا می کنند باید ضمن افزایش سطح آگاهی امدادی اهالی نسبت به خدمات رسانی در زمان وقوع حوادث و بحران ها مفید واقع شوند.

سنجربگی از آمادگی جمعیت هلال احمر براي آموزش تمامي جوانان عضو خانه هاي هلال خبر داد و گفت: افتاح خانه هلال در روستاهای شهرستان ملایر وشرکت مردم درکلاس های امدادی و بالارفتن آگاهی آنها، می تواند در تاب آوري روستاهاي ملاير و خود امدادی اهالی موثر واقع شوند.

گفتنی است؛ افتتاح خانه های هلال با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان، حجت السلام والمسلمین احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، پرسنل، نجاتگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان و استقبال اهالی 14 روستا انجام گرفت و خانه های هلال رسماً آغاز بکار کردند
.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن