اقتصادی

ضرورت راه‌اندازی کارخانجات تولید خوراک دام در ملایر

نماینده ملایر و رئیس مجمع نمایندگان استان همدان نظارت بر توزیع نهاده‌های دامی را یک ضرورت قلمداد کرد و گفت: طی نشستی با حضور فرماندار ملایر و مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، مشکلات نهاده‌های دامی مورد نیاز بخش تولید در این شهرستان، بررسی شد.

حجت الاسلام احد آزادی‌ خواه در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اعلام این خبر که حداقل تا سه ماه آینده هیچ مشکلی برای توزیع نهاده‌های دامی نداریم و قیمت‌ها تعدیل شده، به بارگذاری نهاده‌ها اشاره کرد و خواستار مدیریت درست و انجام اقدامات به موقع برای اخذ سهمیه این شهرستان و فعال شدن کارخانه‌های تولید خوراک دام در ملایر شد.

وی عمده مشکلات ایجاد شده در نهاده‌های دامی را در امر ” توزیع” دانست و حل این مشکل کشوری را در گرو اقدام اثرگذار کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد که با احصای حدود ۱۹ مشکل، بخش قابل توجهی از مشکلات رفع و اخیرا با راه‌اندازی سامانه بازارگاه، در حوزه توزیع نهاده‌ها سر و سامانی ایجاد شد.

آزادی‌ خواه در ادامه بر ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از تکمیل محور سامن به بروجرد تاکید کرد و گفت: به تازگی با حضور فرماندار ملایر و مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان، از روند عملیات اجرایی محور چهارخطه ملایر- سامن- بروجرد، بازدید کردیم.

نماینده ملایر اظهارکرد: تکمیل چهارخطه محور سامن- بروجرد یکی از مصوبات مهم جلسه اخیر مجمع نمایندگان استان بود که با حضور استاندار همدان و مدیرکل راه و شهرسازی استان با اسلامی وزیر راه و شهرسازی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون حدود 5 کیلومتر از این محور ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، آسفالت آن انجام شده و همه پل‌ها غیر از چهار پل اجرا شده است، ابراز امیدواری کرد: با اعتباری که از محل نقاط حادثه‌ خیز، راهداری‌ها و اعتبارات منابع استانی اختصاص یابد، طی چند ماه آینده این پروژه زیر بار ترافیک برود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن