فرهنگ و هنر

درخشش دانش آموزان ملایری در جشنواره های علمی و فرهنگی کشور

معاون مدیرکل و مدیر اداره آموزش و پرورش ملایر از کسب سه رتبه اول و یک رتبه سوم در ‏مسابقات کشوری جشنواره های پژوهش سرای ‏دانش آموزی ‏توسط دانش آموزان ملایری خبر داد‎
.‎
محمد رضا بشری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: جشنواره های پژوهش سرای ‏‏دانش ‏آموزی با هدف تقویت و تعمیق فرهنگ مطالعه، تحقیق و پژوهش فردی ‏و گروهی و تقویت ‏کارگروهی در 9 عنوان مسابقه ‏‏ شامل نانو، مسابقات ‏آزمایشگاهی، سلول های بنیادی، کد نویسی، ‏نجوم، ادبیات و علوم ‏انسانی، گیاهان داروئی، دریا و زیست فناوری، در دو ‏مرحله استانی و ‏‏کشوری برگزار شد.

وی اظهارکرد: تعداد 60 طرح از شهرستان ملایر وارد مرحله ‏استانی شدند که از این تعداد 20 ‏طرح به مرحله کشوری را ‏پیدا کرده ‏و در نهایت 4 طرح موفق به کسب رتبه کشوری شدند.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با بیان اینکه در این رقابت علیرضا احمدی فر در شته نانو، سینا ‏یوسفی در ‏رشته کدنویسی و امیرمحمد زندی نیز در رشته نانو موفق به ‏کسب ‏رتبه اول شدند، گفت: ‏مهزیار حسینی تبار نیز رتبه برتر ‏گیاهان دارویی را از آن خود کرد.

بشری در ادامه به کسب دو رتبه کشوری در جشنواره فرهنگی- هنری “حمایت از کالای ایرانی” ‏توسط آموزشگاه شاهد زینب کبری(س)‏ اشاره و خاطرنشان کرد: همکاران فرهنگی و دانش آموزان ‏‏‏آموزشگاه دخترانه شاهد زینب کبری‌(س) در جشنواره فرهنگی – هنری “حمایت از کالای ایرانی” ‏موفق به کسب رتبه برتر ‏‏کشوری شدند.

وی با بیان اینکه نیایش نوابی در رشته نستعلیق رتبه اول کشوری و زینب شریفی نیز در رشته ‏سرود همگانی رتبه دوم را کسب ‏‏کردند، گفت:‏ در بخش فرهنگیان نیز زهره شمس و اکرم فلاح در ‏رشته سرود همگانی رتبه دوم کشوری را از آن خود کردند.

مدیر آموزش و پرورش ملایر یادآورشد: این جشنواره با هدف فرهنگ سازی برای استفاده و ‏حمایت از کالای ایرانی به صورت کشوری و با ‏‏محوریت کانون های فرهنگی – تربیتی برگزار ‏شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن