اجتماعیفرهنگ و هنر

توزیع 1000 بسته معیشتی طرح ” تبرکات فاطمی” در ملایر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر از توزیع 1000 بسته معیشتی در قالب طرح ” تبرکات فاطمی” در بین خانواده‌های نیازمند شهرستان در ایام فاطمیه خبر داد و گفت: همه ساله در ایام فاطمیه برنامه‌ های مناسبتی اداره اوقاف و امور خیریه چون ” سوگواره یاس نبوی” در سطح شهرستان برگزار می ‌شود.

پژمان جعفری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با تأکید بر اینکه امسال با توجه به محدودیت‌ها و وضعیت شیوع کرونا، این برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار می شود، از فضاسازی و سیاهپوش کردن بقاع متبرکه و شاخص شهرستان در ایام فاطمیه خبر داد.

وی اظهارکرد: برنامه‌های مختلف شامل عزاداری، مرثیه ‌سرایی، مداحی، سخنرانی و… متناسب با ایام شهادت حضرت زهرا(س) در دو کانال فضای مجازی اوقاف شامل کانال امامزاده عبدالله(ع) و کانال تکیه حضرت ابوالفضل(ع) بارگزاری می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به راه‌اندازی کاروان ” سوگواران یاس نبوی” به صورت پخش ادعیه و برنامه‌های عزاداری در سطح شهر همزمان با روز شهادت حضرت زهرا(س)، خاطرنشان کرد: در همین راستا 1000 سبد معیشتی بین خانواده‌های نیازمند در قالب طرح “سوگواره یاس نبوی” با عنوان طرح ” تبرکات فاطمی” توزیع خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر با بیان اینکه این بسته‌ها از محل نیت واقف خیراندیش مرحوم سیف‌الدوله تامین و برای هرکدام از این بسته‌ها ۳۵۰ هزار تومان هزینه شده است، گفت: بیش از ۸ هزار بسته معیشتی از ابتدای بحران کرونا تاکنون بین گروه‌های مختلف شامل بیماران نیازمند، خانواده‌های زیر پوشش نهادهای مختلف حمایتی و… توسط اداره اوقاف توزیع و برای این بسته ‌ها بیش از 2 میلیارد و 500 هزار تومان هزینه شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن